Odpovědním formulářem můžete uznat dluh

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

I když jste si zrušili objednávku a reálně si nic nekoupili, můžete se stát dlužníkem. Podle časopisu dTest inkasní agentura Alektum Inkasso s.r.o. upomíná bývalé klienty firmy Westerfield, o uhrazení domnělého dluhu.

 

Společnost Westerfield telefonicky nabízela zaslání holítek. Adresáti však záhy zjistili, že místo jedné zásilky dostanou zásilek několik. I po zrušení objednávky a vrácení zboží, však nemají lidé klid.

Ve svých schránkách nalézají výzvy od společnosti Alektum Inkasso s.r.o. k uhrazení vzniklého dluhu. Společnost vybízí zaslání odpovědi prostřednictvím jejich odpovědního formuláře. V něm se ale skrývá trik, jak adresát nevědomky uzná svůj dluh.

I když včas zrušíte objednávku, můžete se stát terčem vymáhací společnosti. Inkasní agentura Alektum Inkasso s.r.o. upomíná i bývalé zákazníky společnosti Westerfield nabízející po telefonu holítka. Vyžaduje po nich zaplacení nedoložených plateb a také využití odpovědního formuláře. Spotřebitelé tak mohou nevědomky uznat neexistující dluh.

 Jak se zachovat?

Nabízí se tedy otázka, jak se zachovat, aby vymáhání dluhu ustalo. Časopis dTest radí: Nejdříve společnosti písemně doložte, že veškeré závazky vůči obchodníkovu jsou uhrazené či ukončené a žádejte přesné určení dluhu a jeho prokázání. Do té doby společnosti nic neplaťte a v žádném případě nevyužívejte zaslaný odpovědní formulář.

Může vás zajímat

Databáze nebezpečných výrobků

Zdroj: www.pixabay.com Víte o tom, jaké výrobky nás ohrožují na zdraví? Informovat se o tom …