Obědy z domova si nosí téměř polovina zaměstnanců

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Dietologové a propagátoři jídla připravovaného z čerstvých surovin mohou být spokojení. Téměř polovina zaměstnanců se  si nosí obědy z domova.

Vyplývá to z výsledků ankety na pracovním portálu Profesia.cz se tímto způsobem stravuje 45 % respondentů. Faktem však zůstává, že české zaměstnance k tomuto přístupu nevede ani tak starost o vyváženou a zdravou stravu jako především snaha nezatěžovat rodinný rozpočet výdaji za obědy v restauraci nebo závodní jídelně.

Často si také zaměstnanci nestíhají zajít na oběd, a proto je pro ně domácí strava výhodná, někdy chybí i vyhovující stravovací zařízení v blízkosti pracoviště,“ přidává další důvody Kateřina Jaroňová z Profesia.cz.

Každý osmý člověk v Česku pravidelně neobědvá vůbec. Při porovnání s loňskými výsledky průzkumu vynikne skutečnost, že počet těchto „extrémistů“ klesá. Zatímco před rokem šlo o 20 % respondentů, letos již jen o 13 %.

Příležitost provětrat si hlavu během společného oběda s kolegy v blízké restauraci využívá 18 % účastníků. Kdysi masově provozované závodní jídelny navštěvuje 14 % lidí. Výsledky ankety zároveň naznačují rostoucí oblibu donáškových služeb. V loňském roce si obědové menu vybíralo z nabídky těchto společností 4 % respondentů, letos už dovezené menu konzumuje na pracovišti každý desátý Čech.

Převzato z tiskové zprávy Profesia.cz

Může vás zajímat

Jak nenaletět na triky obchodníků?

Když se chystáte nakupovat, těžko vás napadne, že by se hodilo před nákupem nastudovat psychologii, …