Nízkoenergetické dřevostavby

OLYMPUS DIGITAL CAMERATaké toužíte po rodinném domě, ale peněz nemáte zrovna nazbyt? Pak pro Vás máme jedinečný tip, který se stává fenoménem dnešní doby. Jedná se o nízkoenergetické domy ze dřeva. Někomu se může zdát, že jde spíše o návrat do minulosti, protože dřevěné domky byly stavěny už od nepaměti, ale dnes jde přece jen o mnohem propracovanější obydlí.

Je pravda, že tu mohou být jisté obavy. Ale odborníci tvrdí, že jsou zcela zbytečné. Jedná se většinou jen o mýty. Tak například mnozí z nás se jistě bojí hořlavosti dřeva. Musíme si ale uvědomit, že požáry v domech vznikají právě díky poruše na elektrických spotřebičích nebo kvůli špatnému zacházení s otevřeným ohněm. Samotné dřevo je vždy chráněno a vykazuje vysokou odolnost proti vznícení. Další obavou je životnost takovýchto domů. Je ale odborníky i zkušenostmi dokázáno, že dřevostavby vydrží stejně dlouho jako jakékoli zděné domy.

Úspora energie a financí

Že obavy nejsou namístě, už víme. Ale proč si tedy pořídit právě nízkoenergetické montované domy ze dřeva? Výhod je tu hned několik.

Už i při samotné stavbě uvidíte, že se jedná o rychlou a suchou výstavbu, což ocení asi každý z nás. Dřevo je jednoduchý materiál, a proto mnoho prací zvládnete i sami. Je ale pravda, že dnes už najdete mnoho firem, které Vám postaví dům na klíč. Kvalitní společností, která se zabývá stavbou nízkoenergetických domů je slovenská společnost GIT s.r.o., které provádí jak samotný návrh stavby, tak i celkovou realizaci.

Mezi hlavní výhody dřevostavebpatří určitě úspora nízká energetická náročnost a s tím spojená úspora za vytápění. A kdo by v dnešní době nechtěl ušetřit nějakou tu korunu.

Oproti zděnému domu totiž ročně na vytápění ušetříte až několik tisíc. V neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit, že dřevo je pro zdraví zcela neškodné a reguluje vlhkost.

Kdo má střechu, ten bydlí

Možná zrovna nechcete stavět nový dům, ale rádi byste provedli rekonstrukci vašeho starého domu a zamezili tak energetickým ztrátám. Společnost GIT také provádí termovizi, která ukáže, kde máte největší tepelné úniky.

Nejčastěji jsou tepelné úniky prostřednictvím starých oken, ale únik tepla může způsobit také stará a nezateplená střecha. Stavební firma GIT mimo jiné patří do „Cechu slovenských strechárov“ a staví kvalitní a prověřené, se kterými vám žádné teplo neunikne.

Nízkoenergetické a pasivní domy jsou tedy často tou nejjednodušší, nejlevnější, nejrychlejší a hlavně nejchytřejší možností, jak kvalitně bydlet ve svém.

 

 

Může vás zajímat

Jak nastavit zálohy při změně dodavatele energií?

Při změně dodavatele by spotřebitelé měli zvážit nastavení vyšších záloh, aby jejich vyúčtování neskončilo vysokým nedoplatkem.