Nepodceňujte pojištění domu! Poradíme, jaké vybrat!

Pokud jste vlastníkem rodinného domu, bytu či rekreační chaty, vždy byste měli myslet na své pohodlí a bezpečnost. Do jisté míry pomůže obojí zvýšit řádné pojištění. Vybírat je možné hned z 3 různých typů. Jaké vybrat a s čím vším pojištění pomůže?

 

Proč pojištění rozhodně ano?

V současné době je možné mít pojištění nemovitosti, domácnosti nebo majetku. Každé z nich se vztahuje na jiné věci, ovšem jedno mají společné: Pokud totiž dojde ke zničení, poškození či ztrátě vašeho majetku, dostanete od pojišťovny finanční kompenzaci, která vám škodu nahradí. Pojistky se vztahují na škody způsobené přírodními živly, druhou osobou i například na přepětí v síti apod. Jestliže tedy pojištění nemáte, začněte o něm co nejdříve uvažovat.

Zdroj: www.online.ergo.cz
Zdroj: www.online.ergo.cz

 Zřídit si můžete tyto pojistky:

 1. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje na nemovité věci – tedy na rodinný dům, byt či rekreační objekt a obvykle také na další objekty jako je oplocení, vybavení zahrady, solární zařízení, stavební materiál, rostlinné kultury a další. Rozsah pojistných věcí se může u pojišťoven lišit, sledujte proto vždy podmínky smlouvy. Více se o tomto pojištění dozvíte tady.

 2. Pojištění domácnosti

Tato pojistka pokrývá škody na movitém majetku, který je součástí vašeho domu či bytu. Jsou to cennosti, peníze, nábytek, spotřebiče a další vybavení. Vztahuje se dokonce i na domácí zvířata. Pokud chcete pojistit domácnost, je dobré si vypočítat celkovou hodnotu vašich věcí, abyste byli schopni společně s pojišťovnou výši pojistky nastavit.

Zdroj: www.online.ergo.cz
Zdroj: www.online.ergo.cz

3. Pojištění majetku

Je kombinací obou předchozích. Do pojistných událostí spadají věci nemovité i movité, ale vždy jen některé. Je tedy určitě na místě si pečlivě pročíst podmínky smlouvy, abyste věděli, co vše je z pojistky kryto a případně si zřídili ještě připojištění. Pro bližší představu si prohlédněte toto majetkové pojištění online.

Zdroj: www.online.ergo.cz
Zdroj: www.online.ergo.cz

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.

Jeden komentář

  1. Díky za vysvětelní, toto se hodí vědět!!!!