Nepodceňujte pojištění domu! Poradíme, jaké vybrat!

Pokud jste vlastníkem rodinného domu, bytu či rekreační chaty, vždy byste měli myslet na své pohodlí a bezpečnost. Do jisté míry pomůže obojí zvýšit řádné pojištění. Vybírat je možné hned z 3 různých typů. Jaké vybrat a s čím vším pojištění pomůže?

 

Proč pojištění rozhodně ano?

V současné době je možné mít pojištění nemovitosti, domácnosti nebo majetku. Každé z nich se vztahuje na jiné věci, ovšem jedno mají společné: Pokud totiž dojde ke zničení, poškození či ztrátě vašeho majetku, dostanete od pojišťovny finanční kompenzaci, která vám škodu nahradí. Pojistky se vztahují na škody způsobené přírodními živly, druhou osobou i například na přepětí v síti apod. Jestliže tedy pojištění nemáte, začněte o něm co nejdříve uvažovat.

Zdroj: www.online.ergo.cz
Zdroj: www.online.ergo.cz

 Zřídit si můžete tyto pojistky:

 1. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje na nemovité věci – tedy na rodinný dům, byt či rekreační objekt a obvykle také na další objekty jako je oplocení, vybavení zahrady, solární zařízení, stavební materiál, rostlinné kultury a další. Rozsah pojistných věcí se může u pojišťoven lišit, sledujte proto vždy podmínky smlouvy. Více se o tomto pojištění dozvíte tady.

 2. Pojištění domácnosti

Tato pojistka pokrývá škody na movitém majetku, který je součástí vašeho domu či bytu. Jsou to cennosti, peníze, nábytek, spotřebiče a další vybavení. Vztahuje se dokonce i na domácí zvířata. Pokud chcete pojistit domácnost, je dobré si vypočítat celkovou hodnotu vašich věcí, abyste byli schopni společně s pojišťovnou výši pojistky nastavit.

Zdroj: www.online.ergo.cz
Zdroj: www.online.ergo.cz

3. Pojištění majetku

Je kombinací obou předchozích. Do pojistných událostí spadají věci nemovité i movité, ale vždy jen některé. Je tedy určitě na místě si pečlivě pročíst podmínky smlouvy, abyste věděli, co vše je z pojistky kryto a případně si zřídili ještě připojištění. Pro bližší představu si prohlédněte toto majetkové pojištění online.

Zdroj: www.online.ergo.cz
Zdroj: www.online.ergo.cz

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?

Jeden komentář

  1. Díky za vysvětelní, toto se hodí vědět!!!!