Moderní dotykové vypínače přicházejí na náš trh

Dotykový vypínač LIVOLO, zdroj: www.touchswitch.cz
Dotykový vypínač LIVOLO, zdroj: www.touchswitch.cz

Historie elektrických vypínačů sahá přibližně do přelomu 19. a 20. století a s tím spojené elektrifikace průmyslových továren a následně domácností. Za tu dobu se mnohé změnilo a nyní přichází na trh zcela nový druh dotykových vypínačů, který moderní bydlení posunuje opět o krok dále.

Vývoj elektrických vypínačů má za sebou mnoho modelů a systémů zapínání. Od jednoduchých otočných, přes lankové, které se používaly v 50. letech až po páčkové a současné klapkové vypínače, které se užívají přes 30 let. Moderní 21. století si však žádá inovace, které zpříjemní náš život.

Dotykové vypínače LIVOLO

Co byste řekli tomu, kdybyste světlo mohli zapnout pouhým lehkým dotykem nebo přímo na dálku? Není to výjev ze sci-fi filmů Ridleyho Scotta, ale čistá realita.

Vždyť chytrý dotykový telefon nebo tablet máme všichni, případně ho mají naše děti. Nyní se tato technologie nainstalovalo do elektrických vypínačů a vznikly z toho úžasné a moderní dotykové vypínače, které posledních týdnech přišly také na náš trh pod značkou LIVOLO.

S dotykovým vypínačem stačí velmi lehký dotyk, kterým osvětlení zapnete. Ovládání je velice jednoduché a příjemné. Navíc se stává se doslova radostí a oblíbenou činností všech členů rodiny.

Vypínače jsou vybaveny také stmívačem, tudíž delším dotykem můžete osvětlení ztlumit a navodit příjemnou atmosféru.

Jednotlivé vypínače lze také prakticky spárovat. Tím můžeme z bytového osvětlení vytvářet různé kombinace zapnutých nebo vypnutých primárních či dekorativních světel.

Při sledování večerního programu v televizi se často stává, že někdo z rodiny rozsvítí a zapomene zhasnout. Nás pak světlo ruší, ale komu by se zrovna chtělo vstávat od napínavé scény. Proto dotykové vypínače LIVOLO přichází s dalším příjemným zpestřením. Osvětlení lze jednoduše a z pohodlí křesla ovládat dálkovým ovladačem.

 

Dotykový vypínač LIVOLO, zdroj: www.touchswitch.cz
Dotykový vypínač LIVOLO, zdroj: www.touchswitch.cz

Špičková kvalita v moderním designu

Dotykové vypínače kromě úžasné funkčnosti vynikají také svým moderním a čistým designem, který na poli elektrických vypínačů nemá doposud obdoby.

Tělo vypínače tvoří leštěné sklo, které je opatřeno dotykovou plochou. Při vypnutém světle vypínač označuje tuto dotykovou plochu designovým modrý LED osvětlením. Je-li naopak světlo aktivní, vypínač dotykovou plochu lemuje červeným osvětlením.

Moderní design vypínače LIVOLO, udělá z každé domácnosti nebo kanceláře moderní a nadčasové prostory. Nejenže si již nebudete umět představit zapínat světla archaickými klapkovými vypínači, ale také je bude každá návštěva s úžasem obdivovat.

Vhodné i do koupelen

K novým vypínačům jsou také speciální zásuvky z leštěného skla. Obojí je vhodné i do vlhkých prostorů s vlhkostí do 95 %, jako jsou koupelny, nebo kuchyňské linky. Veškerá elektronika je zapouzdřená pod dotykovým sklem. Zároveň zde chybí klasické mechanické kontakty, jak je tomu například u klapkových vypínačů, cože vypínače dělá o řád bezpečnější.

Dotykový vypínač LIVOLO, zdroj: www.touchswitch.cz
Dotykový vypínač LIVOLO, zdroj: www.touchswitch.cz

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.

2 Komentáře

  1. Dobrý den chtěla bych se zeptat, potřebují pod kuchyňskou linku 1 vypinač 1 zásuvku a 1 dvou zásuvku jeli to možné značku Livolo děkují Hrušková

    • Dobrý den, ano toto řešení je možné. Sortiment Livolo nabízí jak jednotlivé, tak i dvojité vypínače a zásuvky Vaší variantu snadno zkombinujete.