Lité podlahy překvapí svou kvalitou a rychlou pokládkou

Anhydritová podlaha, zdroj: www.urbanek.bp.cz
Anhydritová podlaha, zdroj: www.urbanek.bp.cz

Stavíte nebo provádíte rekonstrukci domu? Pak jistě jednou z vašich otázek je, jakou zvolit podlahu? Proto vám dnes představíme hlavní rozdíly mezi anhydritovou a betonovou podlahou a poradíme, jaké řemeslníky přizvat, aby se vaše investice do nové podlahy vyplatila.

Anhydritové podlahy

Anhydritové neboli také lité podlahy jsou velmi oblíbené pro své samonivelační vlastnosti a poměrně jednoduchou aplikaci. Anhydrit představuje speciální směs založenou na bázi síranu vápenatého, která je smíchána s vodou, pískem a dalšími přísadami.

Smísením vznikne řídký materiál, který je za pomocí hadic naléván na připravenou podkladovou vrstvu. Díky své konzistenci lze anhydrit dokonale rozprostřít po celé ploše. Hlavní výhodou lité podlahy je rychlé vytvoření dokonale rovného a pevného povrchu, který je vhodný pro pokládku jakékoli podlahové krytiny. Tolerance nerovnosti se pohybuje maximálně do 2 mm na 2 m.

Anhydritové podlahy jsou vhodné pro aplikaci na systém podlahové topení. Navíc rychlost samotné pokládky je neuvěřitelná. Proces lití a vyrovnání anhydritu obvykle netrvá více než jeden den. Povrch je pochozí již za 24 hodin. Na aplikaci podlahové krytiny však nespěchejte. Litá podlaha musí vysychat minimálně 4 týdny.

 Betonové podlahy

V porovnání s anhydritem je betonová podlaha složitější na aplikaci. Namíchaný potěr se za pomocí čerpadla betonu dopraví na požadovanou plochu a poté se manuálně rozprostírá a vyrovnává. Na závěr se podlaha zahladí elektrickou hladičkou, čímž vznikne kvalitní povrch, na který již není nutné aplikovat nivelační stěrky.

Betonová podlaha, zdroj: www.urbanek.bp.cz
Betonová podlaha, zdroj: www.urbanek.bp.cz

Výhodou betonové podlahy je vlastní výroba betonové směsi nebo domíchání sypkého betonu dovezeného z betonárny. Betonové podlahy jsou také vhodné pro podlahové topení a slouží jako podklad pro všechny druhy podlahové krytiny. Jejich předností je nižší pořizovací cena a kratší doba vyzrávání, která je však vykoupena náročnější aplikací.

 Bez kvalitní firmy se neobejdete

Lité anhydritové i betonové podlahy jsou vhodné pro použití v novostavbách i při rekonstrukci bytů. Při zhotovení podlahy se však neobejdete bez zkušených řemeslníků. Bez zkušeností a odpovídající techniky byste si podlahu svépomocí nezhotovili.

Spolehnout se můžete na firmu Urbánek – betonové podlahy z Českých Budějovic, která má více než 12 let zkušeností s pokládáním litých podlah v domácnostech, komerčních stavbách, nemocnicích a školách. Firma provádí pokládku po celé České republice a také v zahraničí.

Podle vašich potřeb vyhotoví také montáž podlahové izolace, podlahové výztuže a zajistí kompletní servis od zaměření, přes dodávky materiálu až po konečnou úpravu.

Firma Urbánek – betonové podlahy klade vysoký důraz na detail a důsledné dodržení technologických postupů, které stojí za vznikem podlah nejvyšší kvality. Přesvědčte se sami a podívejte se na jejich stavební reference.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.

Jeden komentář

  1. Jsme teďka obrážel nějaká fóra a narazil jsem na lité podlahy, kde píšou, že je možné je zatížit už po 60 minutách. To je celkem zajímavé. Nerozumím tomu jak jeto možné…, když to lijí na zem.