Rychlé recepty
Domů / Hobby / Léčebné účinky konopí

Léčebné účinky konopí

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Marihuana neboli konopí je často skloňovaným pojmem zejména v diskuzích, zda ji legalizovat či nikoliv. O čem se však mluví málo, jsou její nesporné léčebné účinky.

V celé řadě zemí je marihuana využívána jako podpůrný prostředek k léčení a zmírnění projevů některých chorob. Konopí se využívá především k léčbě kožních onemocnění, jakými jsou atopický ekzém, lupénka nebo akné. Dále se používá k léčbě zeleného zákalu a očních nemocí. Léčebné konopí má velmi pozitivní vliv na záněty, revma, nechutenství, deprese a hlavně na zmírnění projevů roztroušené sklerózy.

Medikamenty se vyrábí z lékařského konopí odrůd rostlin Cannabis sativa L a Cannabis indica Lam. Používají se výhradně sušené samičí květy, které obsahují nejvíce léčebných látek. Především THC a CBD. Lékařská marihuana disponuje sedativními a analgetickými účinky, které zklidňují lidský organismus a tiší bolesti.

Která onemocnění konopí zmírňuje?

  • chronické bolesti
  • degenerativní pohybová onemocnění
  • roztroušenou sklerózu
  • deprese
  • akné
  • lupénku
  • zelený zákal
  • a další

Legislativa

I když lékařská marihuana významně pomáhá široké škále pacientů, je ve většině států pěstování nebo držení marihuany zakázáno. V České republice může osoba pro vlastní potřebu držet maximálně 10 g sušiny konopí. Dále je zakázáno pěstování marihuany, respektive pěstování rostlin s obsahem THC vyšším než 0,3 %. Pěstování a distribuce léčebného konopí je v režii pouze několika firem, kterým stát udělil speciální licenci.

Prodej semen konopí

Existují však možnosti, že by pěstování lékařského konopí pro vlastní účely mohlo být v budoucnu legální. A i když je pěstování zakázáno, je povolen prodej semen konopí především ke sběratelským účelům.

Jestliže chcete poznat jednotlivé semena, navštivte internetový obchod semena-marihuany.cz, který nabízí desítky druhů konopných semen z Nizozemska a Španělska. Velké množství semen včetně feminizovaných a autoflowering modelů je k dispozici skladem.

A pokud se o léčebném konopí chcete dozvědět více, přečtěte si na stránkách blog, ve kterém naleznete mnoho užitečných informací o skladování semínek a jejich odlišností.

Může vás zajímat

Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Jak efektivně zachytávat dešťovou vodu? Do čeho svádět odpadní vody? Podívejte se, jaké možnosti nabízí kvalitní betonové jímky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..