Léčebné účinky konopí

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Marihuana neboli konopí je často skloňovaným pojmem zejména v diskuzích, zda ji legalizovat či nikoliv. O čem se však mluví málo, jsou její nesporné léčebné účinky.

V celé řadě zemí je marihuana využívána jako podpůrný prostředek k léčení a zmírnění projevů některých chorob. Konopí se využívá především k léčbě kožních onemocnění, jakými jsou atopický ekzém, lupénka nebo akné. Dále se používá k léčbě zeleného zákalu a očních nemocí. Léčebné konopí má velmi pozitivní vliv na záněty, revma, nechutenství, deprese a hlavně na zmírnění projevů roztroušené sklerózy.

Medikamenty se vyrábí z lékařského konopí odrůd rostlin Cannabis sativa L a Cannabis indica Lam. Používají se výhradně sušené samičí květy, které obsahují nejvíce léčebných látek. Především THC a CBD. Lékařská marihuana disponuje sedativními a analgetickými účinky, které zklidňují lidský organismus a tiší bolesti.

Která onemocnění konopí zmírňuje?

  • chronické bolesti
  • degenerativní pohybová onemocnění
  • roztroušenou sklerózu
  • deprese
  • akné
  • lupénku
  • zelený zákal
  • a další

Legislativa

I když lékařská marihuana významně pomáhá široké škále pacientů, je ve většině států pěstování nebo držení marihuany zakázáno. V České republice může osoba pro vlastní potřebu držet maximálně 10 g sušiny konopí. Dále je zakázáno pěstování marihuany, respektive pěstování rostlin s obsahem THC vyšším než 0,3 %. Pěstování a distribuce léčebného konopí je v režii pouze několika firem, kterým stát udělil speciální licenci.

Prodej semen konopí

Existují však možnosti, že by pěstování lékařského konopí pro vlastní účely mohlo být v budoucnu legální. A i když je pěstování zakázáno, je povolen prodej semen konopí především ke sběratelským účelům.

Jestliže chcete poznat jednotlivé semena, navštivte internetový obchod semena-marihuany.cz, který nabízí desítky druhů konopných semen z Nizozemska a Španělska

A pokud se o léčebném konopí chcete dozvědět více, zapátrejte dále na internetu. přečtěte si na stránkách blog, ve kterém naleznete mnoho užitečných informací o skladování semínek a jejich odlišností.

Může vás zajímat

Malířskou pistoli dokáže využít i laik

Malování bytu nepatří zrovna mezi kratochvíle, kterým bychom se chtěli během svého volna věnovat. Na …