Kupujeme fóliovník na zahradu – jaké má výhody?

Fóliovník, zdroj: www.kokiskashop.cz
Fóliovník, zdroj: www.kokiskashop.cz

Pěstování různých rostlin může mít svá jasně daná specifika. Některé potřebují předpěstovat, další potřebují více tepla další zase dostatek vlhkosti. Takovéto klima samozřejmě lze na naší zahradě velice snadno vytvořit a pomůže nám k tomu foliovník. Unikátní možnost, jak začít pěstovat celou řadů různých rostlin, které by jinak v našich podmínkách doslova neměli šanci. Pojďme se společně podívat na to, jaké má toto řešení výhody.

Příznivá cena                             

Tím prvním a rozhodně vyhledávaným pozitivem, které fóliovník má, je jeho nízká cena. Jelikož je toto řešení často porovnáváno především s klasickým skleníkem, je třeba říci, že cena je několikanásobně nižší. Vše samozřejmě ovlivňují i různé slevové akce prodejců. Pokud budeme konkrétní, tak v dnešní době není žádným problémem koupit levné foliovníky i za cenu okolo jednoho tisíce korun. A to je vzhledem k dalším pozitivům, které si za chvíli zmíníme, určitě velmi dobrá cesta, jak snadno investovat do lepších výpěstků z vaší zahrady. Pokud dáte raději na osvědčenou klasiku, tak můžete vyzkoušet i polykarbonátové skleníky, ale u těch si již lehce připlatíte. 

Jednoduchá, přitom stabilní konstrukce

Samotné fóliovníky ale nadchnou také svou konstrukcí. Ta se skládá, jak už vyplývá ze samotného názvu, z tyčí různých materiálů a samozřejmě základní folie. Tím je vytvořen požadovaný tvar, který může být klasický hranatý, tak samozřejmě i oválný. Výhodou je, že i když vše vypadá velice jednoduše, je samotná konstrukce velmi stabilní. Plusem tedy zůstává to, že konkrétní možnost, třeba specifický foliovník na rajčata, ale i klasické řešení velmi snadno postavíte, ale stejně tak ho velmi snadno také složíte.

Nízká hmotnost a přenositelnost

S jednoduchou konstrukcí samozřejmě souvisí také další pozitivum, kterým je velmi nízká hmotnost. Ta usnadňuje nejenom montáž, ale samozřejmě umožní i bezproblémový přesun na jiné místo, a to jak v rámci jednotlivých sezon, ale třeba i v rámci jedné jediné sezony. Ostatně hlavně tímto se skleníky a foliovníky liší. U první možnosti vám totiž nezbývá, než ji nechat umístěnou na jednom místě, popřípadě se pustit do stěhování, které bývá velmi náročné.

Fóliovník, zdroj: www.kokiskashop.cz
Zahradní fóliovník, zdroj: www.kokiskashop.cz

Velmi dobrá ochrana rostlin

Že pařeniště – foliovníky na zahradu nejsou zbytečným prvkem, dokážou také výhody spojené s tím, před čím vším dokážou vaše rostliny ochránit. Primárně je to samozřejmě vytrvalý a silný déšť, popřípadě také silný vítr. I drobné sazenice tak bez jakýchkoliv problémů přežijí jakékoliv rozmary počasí. Díky tomu máte jistotu v tom, že brzy vyrostou do požadovaných délek.

Stejně tak ale foliovníky na zahrádku dokážou ochránit před přímým sluncem, které by mohlo drobné rostliny popálit. Co s celkovým prostředím také souvisí a již bylo zmíněno, to je fakt, že dokážou vytvářet vyšší teploty a vyšší vlhkost, což je pro některé rostliny nezbytností.

Široká nabídka možností a rozměrů

Posledním pozitivem je samozřejmě fakt, že prodej foliovníků dnes dokáže nabídnout širokou škálu variant. Nejenom s ohledem na jejich konkrétní tvary, ale s ohledem i na jejich rozměry. Samozřejmostí jsou poté různá řešení spojená s barevností plachty, nebo s okénky, které usnadní regulaci vnitřní teploty i zmíněné vlhkosti.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.