Rychlé recepty
Domů / KOMERČNÍ SDĚLENÍ / Kupujeme fóliovník na zahradu – jaké má výhody?

Kupujeme fóliovník na zahradu – jaké má výhody?

Fóliovník, zdroj: www.kokiskashop.cz
Fóliovník, zdroj: www.kokiskashop.cz

Pěstování různých rostlin může mít svá jasně daná specifika. Některé potřebují předpěstovat, další potřebují více tepla další zase dostatek vlhkosti. Takovéto klima samozřejmě lze na naší zahradě velice snadno vytvořit a pomůže nám k tomu foliovník. Unikátní možnost, jak začít pěstovat celou řadů různých rostlin, které by jinak v našich podmínkách doslova neměli šanci. Pojďme se společně podívat na to, jaké má toto řešení výhody.

Příznivá cena                             

Tím prvním a rozhodně vyhledávaným pozitivem, které fóliovník má, je jeho nízká cena. Jelikož je toto řešení často porovnáváno především s klasickým skleníkem, je třeba říci, že cena je několikanásobně nižší. Vše samozřejmě ovlivňují i různé slevové akce prodejců. Pokud budeme konkrétní, tak v dnešní době není žádným problémem koupit levné foliovníky i za cenu okolo jednoho tisíce korun. A to je vzhledem k dalším pozitivům, které si za chvíli zmíníme, určitě velmi dobrá cesta, jak snadno investovat do lepších výpěstků z vaší zahrady. Pokud dáte raději na osvědčenou klasiku, tak můžete vyzkoušet i polykarbonátové skleníky, ale u těch si již lehce připlatíte. 

Jednoduchá, přitom stabilní konstrukce

Samotné fóliovníky ale nadchnou také svou konstrukcí. Ta se skládá, jak už vyplývá ze samotného názvu, z tyčí různých materiálů a samozřejmě základní folie. Tím je vytvořen požadovaný tvar, který může být klasický hranatý, tak samozřejmě i oválný. Výhodou je, že i když vše vypadá velice jednoduše, je samotná konstrukce velmi stabilní. Plusem tedy zůstává to, že konkrétní možnost, třeba specifický foliovník na rajčata, ale i klasické řešení velmi snadno postavíte, ale stejně tak ho velmi snadno také složíte.

Nízká hmotnost a přenositelnost

S jednoduchou konstrukcí samozřejmě souvisí také další pozitivum, kterým je velmi nízká hmotnost. Ta usnadňuje nejenom montáž, ale samozřejmě umožní i bezproblémový přesun na jiné místo, a to jak v rámci jednotlivých sezon, ale třeba i v rámci jedné jediné sezony. Ostatně hlavně tímto se skleníky a foliovníky liší. U první možnosti vám totiž nezbývá, než ji nechat umístěnou na jednom místě, popřípadě se pustit do stěhování, které bývá velmi náročné.

Fóliovník, zdroj: www.kokiskashop.cz
Zahradní fóliovník, zdroj: www.kokiskashop.cz

Velmi dobrá ochrana rostlin

Že pařeniště – foliovníky na zahradu nejsou zbytečným prvkem, dokážou také výhody spojené s tím, před čím vším dokážou vaše rostliny ochránit. Primárně je to samozřejmě vytrvalý a silný déšť, popřípadě také silný vítr. I drobné sazenice tak bez jakýchkoliv problémů přežijí jakékoliv rozmary počasí. Díky tomu máte jistotu v tom, že brzy vyrostou do požadovaných délek.

Stejně tak ale foliovníky na zahrádku dokážou ochránit před přímým sluncem, které by mohlo drobné rostliny popálit. Co s celkovým prostředím také souvisí a již bylo zmíněno, to je fakt, že dokážou vytvářet vyšší teploty a vyšší vlhkost, což je pro některé rostliny nezbytností.

Široká nabídka možností a rozměrů

Posledním pozitivem je samozřejmě fakt, že prodej foliovníků dnes dokáže nabídnout širokou škálu variant. Nejenom s ohledem na jejich konkrétní tvary, ale s ohledem i na jejich rozměry. Samozřejmostí jsou poté různá řešení spojená s barevností plachty, nebo s okénky, které usnadní regulaci vnitřní teploty i zmíněné vlhkosti.

Může vás zajímat

Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Jak efektivně zachytávat dešťovou vodu? Do čeho svádět odpadní vody? Podívejte se, jaké možnosti nabízí kvalitní betonové jímky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..