Kamenný koberec: moderní a praktické řešení podlahy

Zdroj: stavby-dlouhy.eu
Zdroj: stavby-dlouhy.eu

Vlastníte bazén, terasu, schody, případně balkón a rozhodli jste se dodat jim nový vzhled? Rozhodli jste se, že jejich vzezření by mělo být moderní, ale zároveň přírodní? Vhodnou volbou pro vás by mohl být kamenný koberec. Vysvětlíme vám, jaké výhody jsou s kamennými koberci spjaté a též poradíme jak na jejich pořízení neprodělat.

Co je to ten kamenný koberec?

Kamenný koberec je moderní stavební materiál, využívaný v interiéru i exteriéru. Jeho využití se poslední dobou těší velké popularitě a začíná se dostávat do povědomí všech, kterým na vzhledu jejich domova záleží. Skládá se z drobných říčních kamínků, nebo mramorových oblázků, které jsou spojeny pojidlem na bázi pryskyřice. Jeho montáž spočívá ve smíchání oblázků s pryskyřicí a následným rozprostřením po podkladu. Výsledkem je esteticky hodnotný pevný povrch beze spár.

Zdroj: stavby-dlouhy.eu
Zdroj: stavby-dlouhy.eu

Kamenný koberec a jeho výhody

Mimo estetickou hodnotou se s kamenným kobercem pojí mnoho technických výhod. Díky tomu že se jedná o materiál bezespárový, nedochází k usazování nečistot mezi spárami, jako tomu bývá u klasické dlažby. Jeho montáž v exteriéru může pomoci s odlupující se dlažbou okolo bazénu. Materiál dobře absorbuje vodu. Díky tomu zmírníte riziko uklouznutí na schodech, případně u bazénu na naprosté minimum. Díky dobrému vstřebávání vody nedochází k zamrzání materiálu v zimních měsících, jelikož voda má stále kam expandovat.

Zdroj: stavby-dlouhy.eu
Zdroj: stavby-dlouhy.eu

Kamenný koberec v interiéru

Ačkoliv se kamenný koberec může jevit jako materiál primárně určený pro venkovní užití, opak je pravdou. V interiéru nejenže vypadá moderně, přírodně a svěže, ale též vám může uspořit peníze. Tepelná vodivost tohoto materiálu je na dobré úrovni a podlaha se po zatopení narozdíl od dlažby, či plovoucí podlahy zahřeje v rekordním čase. Další výhodou je jednoduchá údržba kamenného koberce. Díky struktuře podlahy se drobné částečky prachu udržují při zemi a nevíří ve vzduchu. To z kamenného koberce činí výborný materiál zejména pro alergiky. Máte-li domácího mazlíčka, děti nebo máte problém s koordinací, kamenná podlaha vyřeší vaše problémy. Narozdíl od parket, či plovoucí podlahy je u kamenných koberců eliminováno riziko uklouznutí a pádu. Tímto opět získáte pevnou půdu pod nohama.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.

2 Komentáře

  1. U bazénů bývá poměrně vlhko a tím pádem to chce opravdu kvalitní podlahu.Vyvaroval bych se dřevu (dub) a idealní je asi litá podlaha s proti skluzovým ošetřením.

  2. Kamenný koberec je výborný. Máme ho na schodech a venku kolem bazénu. Výborný. Jsme spokojeni. Jen jedna věc – asi bych si nelajzl sám položit koberec. Rozhodně odborníka – mi měli firmu presstone. Ono totiž neodborně položený koberec může dělat neplechu.