Biokrby: Znáte praktické krby na líh?

zdroj:  threehugger.com
zdroj: threehugger.com

Slyšeli jste už o krbech, které nepotřebují komíny pro odvod spalin, ani nemusíme mít připravené kubíky dřeva, protože je vlastně nepotřebujeme. Samotná instalace nám nezabere více jak pár minut. Že to zní neuvěřitelně? Představujeme vám lihový krb.

Lihové krby jsou do jisté míry novinkou. Své uplatnění naleznou všude, kde toužíme po neodolatelné atmosféře plápolajícího ohně a jak se říká navození pravého tepla domova. Magické plápolání ohně navozuje příjemnou atmosféru a polahodí oku majitele.

Snadná instalace bez stavebních úprav

Lihový nebo také Bio krb se náramně hodí pro umístění na terasu, k zahradnímu posezení, ale hlavně také do bytů. V Bio krbech se spaluje biolíh, tudíž pro samotný Bio krb nepotřebujeme žádné stavební úpravy bytu. Není zapotřebí žádný komín, ani žádná zásobárna paliva. Postačí pouze Bio krb umístit na Vámi vybrané místo. Do prostoru bytu nebo dokonce na stěnu. Nalít od zásobníku biolíh a vychutnávat si krásu plápolajícího ohně. Zároveň naší hosté jistě ocení luxusní krásu otevřeného ohně.

Spalování bez škodlivých zplodin

Biolíh neboli bioethanol je filtrovaný biologický alkohol vyráběný kvašením biomasy. Tudíž rostlin obsahujících větší množství škrobu a cukru. Při spalování biolihu nevzniká žádný popel, saze a jiné nečistoty. Lze říct, že se jedná o čisté spalování. Spalováním biolihu se do ovzduší uvolňují vodní páry a oxid uhličitý.

S nástupem tohoto paliva vznikají nepřeberná množství krásných designových řešení Bio krbů. Nejenže se můžeme potěšit estetickou stránkou, tudíž krásou hořícího ohně, bio krb také pomáhá vytopit místnost. Orientační výkon biokrbů se pohybuje okolo 3 – 4 kW.

Výhody krbu na biolíh

Krásný oheň v designovém krbu

Žádné stavební úpravy

Nenáročná údržba

Spalování bez škodlivých látek

Velice jednoduchá manipulace

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?

Jeden komentář

  1. To stejně není ono, klasický teplovzdušný krb je klasický teplovzdušný krb 🙂 Doporučuji srovnat toto foto a fotky třeba odsud http://www.flamen.cz/ 🙂