Rychlé recepty
Domů / Dům a bydlení / Zvlhčovače vzduchu zajistí optimální vlhkost a pomohou předejít zdravotním problémům

Zvlhčovače vzduchu zajistí optimální vlhkost a pomohou předejít zdravotním problémům

zdroj: pixabay.com

S příchodem topné sezony přichází ruku v ruce i velmi časté téma: zvlhčovače vzduchu. O zvlhčovačích se velmi často hovoří právě ve spojitosti s vytápěním domácností, vlivem kterého dochází k vysoušení vzduchu a to může mít negativní dopad na zdraví obyvatel. Málokdo si to uvědomuje, ale suchý vzduch může stát za celou řadou zdravotních obtíží. Pořízení zvlhčovače vzduchu může podobným nepříjemnostem snadno zabránit.

Zvlhčovač hlídá optimální vlhkost vzduchu

Zvlhčovač má jeden primární úkol: nastavit v domácnosti optimální vlhkost vzduchu. Ta se během topné sezony udává v číslech od 45 do 65 %, v letních měsících je to pak samozřejmě méně. Bohužel drtivá většina domácností během sezony, kdy je potřeba bydlení vytápět, nemá ideální vlhkost vzduchu, ale naopak vlhkost podstatně nižší. A to je problém.

S pomocí zvlhčovače se zbavíte zdravotních neduhů

Je-li vlhkost vzduchu příliš nízká, může vás potrápit například pocit ucpaného nosu, se kterým se každé ráno probouzíte. Suchý vzduch způsobuje i podráždění nosní sliznice, je viníkem suchého a dráždivého kašle, který vás může zlobit po celý den, hledat jej můžete i za vysušenou pokožkou nebo třeba nadměrnou únavou či bolestech hlavy. Tohle všechno může suchý vzduch způsobit, přičemž nejnáchylnější jsou malé děti a starší osoby. S pomocí zvlhčovače můžete podobným problémům předejít a ušetřit si spoustu starostí týkajících se vašeho zdraví.

Výběr zvlhčovače vzduchu neuspěchejte

Při výběru zvlhčovače vzduchu dobře zvažte, který typ potřebujete. Pozornost věnujte i dalším kritériím, jež jsou při rozhodování důležitá. Výběr se určitě nevyplatí uspěchat. Je rozumné sledovat například velikost nádoby na vodu, některé zvlhčovače vypnou v případě, kdy voda dojde, proto je dobré vybrat větší nádobu. Důležitá je i spotřeba a zvlhčovací výkon, který se udává v milimetrech či gramech za hodinu.

Může vás zajímat

Pražské vily přinášejí moderní architekturu a elegantní způsob bydlení

Hledáte komfortní rodinné bydlení v Praze? Podívejte se, co nabízí rezidenční projekt Vily Chuchle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..