Zvlhčovače vzduchu zajistí optimální vlhkost a pomohou předejít zdravotním problémům

zdroj: pixabay.com

S příchodem topné sezony přichází ruku v ruce i velmi časté téma: zvlhčovače vzduchu. O zvlhčovačích se velmi často hovoří právě ve spojitosti s vytápěním domácností, vlivem kterého dochází k vysoušení vzduchu a to může mít negativní dopad na zdraví obyvatel. Málokdo si to uvědomuje, ale suchý vzduch může stát za celou řadou zdravotních obtíží. Pořízení zvlhčovače vzduchu může podobným nepříjemnostem snadno zabránit.

Zvlhčovač hlídá optimální vlhkost vzduchu

Zvlhčovač má jeden primární úkol: nastavit v domácnosti optimální vlhkost vzduchu. Ta se během topné sezony udává v číslech od 45 do 65 %, v letních měsících je to pak samozřejmě méně. Bohužel drtivá většina domácností během sezony, kdy je potřeba bydlení vytápět, nemá ideální vlhkost vzduchu, ale naopak vlhkost podstatně nižší. A to je problém.

S pomocí zvlhčovače se zbavíte zdravotních neduhů

Je-li vlhkost vzduchu příliš nízká, může vás potrápit například pocit ucpaného nosu, se kterým se každé ráno probouzíte. Suchý vzduch způsobuje i podráždění nosní sliznice, je viníkem suchého a dráždivého kašle, který vás může zlobit po celý den, hledat jej můžete i za vysušenou pokožkou nebo třeba nadměrnou únavou či bolestech hlavy. Tohle všechno může suchý vzduch způsobit, přičemž nejnáchylnější jsou malé děti a starší osoby. S pomocí zvlhčovače můžete podobným problémům předejít a ušetřit si spoustu starostí týkajících se vašeho zdraví.

Výběr zvlhčovače vzduchu neuspěchejte

Při výběru zvlhčovače vzduchu dobře zvažte, který typ potřebujete. Pozornost věnujte i dalším kritériím, jež jsou při rozhodování důležitá. Výběr se určitě nevyplatí uspěchat. Je rozumné sledovat například velikost nádoby na vodu, některé zvlhčovače vypnou v případě, kdy voda dojde, proto je dobré vybrat větší nádobu. Důležitá je i spotřeba a zvlhčovací výkon, který se udává v milimetrech či gramech za hodinu.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?