Zlepšete si komfort v interiéru díky kročejové izolaci. Víme jak na to!

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

V domech a bytech se často zapomíná na hlukovou izolaci. A když už, tak se pamatuje na odhlučnění stěn, ale nevěnuje se pozornost kročejové izolaci. Ta však může být v mnoha situacích naprosto zásadní. Obvykle se jedná totiž o zvuky, jakými jsou typicky kroky nebo dusot z patra nad námi. Může se také jednat třeba o dunivé zvuky, které vydávají reproduktory.

Komfort jako priorita číslo jedna

Pokud se jedná o kročejovou izolaci, tak její úloha je důležitá jak v rodinných domech, tak v bytech. Zejména v bytech můžeme často bojovat s přenosem hluku z podlaží nad vámi. Samozřejmě je to do značné míry způsobeno tím, že obvykle neovlivníme, co se nad našimi hlavami děje. Chování sousedů je zkrátka takové, jaké je. V tomto případě je oblíbená kročejová izolace, kterou je ideální nainstalovat do podlahy bytu nad vámi. To se však někdy nemusí podařit domluvit se sousedy. Pokud k domluvě nedojde, pak je nutné vyřešit vše odhlučněním stropu.

Odhlučnění stropu však už nemá takovou efektivitu. Proto vždy kdy je to možné, tak volte raději kročejovou izolaci. Určitě byste neměli mít problém instalovat ji ve vlastním rodinném domě. V těchto případech je samozřejmě tato varianta jasná volba.

Jaké má kročejová izolace vlastnosti?

Z toho, co jsme si řekli v úvodu, už může být patrné, je hlavní schopností kročejové izolace je odhlučnění nízkých frekvencí. To je právě onen dusot nebo dunění z reproduktorů. Přínos tohoto typu izolace zde je zejména z toho důvodu, že jiné typy izolací tyto frekvence neumějí účinně odbourat. U kročejové izolace není až tak důležitá tloušťka, ale:

  • Vysoká dynamická tuhost
  • Vysoká neprůzvučnost
  • Zásadní snížení kročejového hluku

Velkou výhodou také je, že tyto druhy izolace se rovněž vyrábějí z ekologických materiálů. Nestačí ale použít pouze kročejovou izolaci. Pro celkové vyřešení problému s hlukem je důležité odhlučnění také v případě stěn. Tady pomůže akustická pěna. Ta se kombinuje s odhlučňovacími deskami a výsledná konstrukce vás pak zbaví nadměrného hluku.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.