Zdravé spaní na kvalitních dřevěných postelích

Postel z masivu, zdroj: www.seart.cz
Postel z masivu, zdroj: www.seart.cz

Spánek je přínosný pro regeneraci organismu a nepostradatelný pro správné fungování mozkových činností, kterými jsou myšlení, paměť nebo například rozhodování. Spánkem strávíme přibližně jednu třetinu svého života neboli 6 až 8 hodin denně. Pro odpočinutí organismu je kromě délky důležitá také kvalita spánku, kterou mimo jiné ovlivňuje i výběr vhodné postele.

Kvalita spánku ovlivňují především vnější vlivy okolního prostředí – denní fáze, teplota v ložnici, okolní hluk nebo množství přirozeného či umělého osvětlení pronikajícího do ložnice. Přičemž platí, že optimálním prostředím pro spánek jsou temné a dobře větratelné místnosti s minimem okolního ruchu.

Neméně důležitým aspektem je také výběr vhodné postele a matrace. Vrzající postel totiž stojí za krátkými probuzeními, která bohužel významně naruší kvalitu spánku.

Kvalitní postele z masivu

Nepříjemné vrzání nebo přímo rozklížení nehrozí u postelí vyrobených z masivu. Postele z masivu snesou vysoké zatížení, vynikají dlouhou životností a jsou vysoce odolné proti poškození. Navíc masivní postele krásně voní dřevem a zaujmou svým luxusním vzhledem.

Postele z masivu jsou oproti klasickým postelím vyráběným z dřevotřískových či laminátových desek cenově dražší. Vyšší cena je však vykoupena dlouhou životností, které se pohybuje v řádech desítek let.

Levné dřevěné postele

Na kvalitu spánku má také vliv výběr vhodné matrace a její velikost. Optimální šířka plochy na spaní je alespoň 90 cm na osobu, zatímco délka matrace by měla být o 10 až 20 cm delší, než je vaše výška.

Jak již bylo zmíněno, pořízení postele z masivu včetně kvalitních matrací není zrovna malou investicí. Pokud však spíše hledáte levnější dřevěné postele, pak navštivte e-shop maxi-postele.cz, který nabízí široký výběr kvalitních postelí. Za výhodné ceny lze v e-shopu pořídit postele i s matrací.

Díky široké škále druhů, použitých materiálů i barevných provedení jsou levné postele vhodné do studentských pokojů ale i ložnic mladých i starších párů.

Dříve než si pořídíte novou postel, věnujte pozornost výběru jeho materiálu. Pro dlouhou životnost a pevnou konstrukci vždy volte postele ze dřeva.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?