Zdravé spaní na kvalitních dřevěných postelích

Postel z masivu, zdroj: www.seart.cz
Postel z masivu, zdroj: www.seart.cz

Spánek je přínosný pro regeneraci organismu a nepostradatelný pro správné fungování mozkových činností, kterými jsou myšlení, paměť nebo například rozhodování. Spánkem strávíme přibližně jednu třetinu svého života neboli 6 až 8 hodin denně. Pro odpočinutí organismu je kromě délky důležitá také kvalita spánku, kterou mimo jiné ovlivňuje i výběr vhodné postele.

Kvalita spánku ovlivňují především vnější vlivy okolního prostředí – denní fáze, teplota v ložnici, okolní hluk nebo množství přirozeného či umělého osvětlení pronikajícího do ložnice. Přičemž platí, že optimálním prostředím pro spánek jsou temné a dobře větratelné místnosti s minimem okolního ruchu.

Neméně důležitým aspektem je také výběr vhodné postele a matrace. Vrzající postel totiž stojí za krátkými probuzeními, která bohužel významně naruší kvalitu spánku.

Kvalitní postele z masivu

Nepříjemné vrzání nebo přímo rozklížení nehrozí u postelí vyrobených z masivu. Postele z masivu snesou vysoké zatížení, vynikají dlouhou životností a jsou vysoce odolné proti poškození. Navíc masivní postele krásně voní dřevem a zaujmou svým luxusním vzhledem.

Postele z masivu jsou oproti klasickým postelím vyráběným z dřevotřískových či laminátových desek cenově dražší. Vyšší cena je však vykoupena dlouhou životností, které se pohybuje v řádech desítek let.

Levné dřevěné postele

Na kvalitu spánku má také vliv výběr vhodné matrace a její velikost. Optimální šířka plochy na spaní je alespoň 90 cm na osobu, zatímco délka matrace by měla být o 10 až 20 cm delší, než je vaše výška.

Jak již bylo zmíněno, pořízení postele z masivu včetně kvalitních matrací není zrovna malou investicí. Pokud však spíše hledáte levnější dřevěné postele, pak navštivte e-shop maxi-postele.cz, který nabízí široký výběr kvalitních postelí. Za výhodné ceny lze v e-shopu pořídit postele i s matrací.

Díky široké škále druhů, použitých materiálů i barevných provedení jsou levné postele vhodné do studentských pokojů ale i ložnic mladých i starších párů.

Dříve než si pořídíte novou postel, věnujte pozornost výběru jeho materiálu. Pro dlouhou životnost a pevnou konstrukci vždy volte postele ze dřeva.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.