Zdravé sezení

Zdroj: sxc.hu
Zdroj: sxc.hu

Celý den sedíte v práci? Přijdete domu a opět si sednete do křesla k televizi? Ano, člověk prosedí pěknou řádku hodin, ale není sezení jako sezení. Právě díky tomu, že člověk za celý den většinu času sedí, měli bychom více dbát na výběr našich židlí, a to ať už do práce či domu k počítači.

Zdravotní potíže

Dlouhodobé a hlavně nesprávné sezení nám způsobuje řadu zdravotních potíží v oblasti páteře, pánve a beder. A které konkrétní nemoci vás mohou, kvůli odkládání koupi kvalitní židle, postihnout?

Lumbago

Jedná se o bolest zad právě kolem bederní páteře.

Radikulární syndrom

Tato velice nepříjemná bolest vychází od zad a vystřeluje až do dolních končetin

Vyhřeznutí meziobratlové ploténky

Bolest v oblasti hýždích, která se šíří po zadní straně stehen, lýtku a často až do nohy.

Blokace krční páteře

Při blokaci krční páteře, nejen že budete pociťovat silné bolesti při pohybu, ale i silné bolesti hlavy, zubů či dokonce také ucha.

Proto nezapomeňte, že i u vás by měla být správná židle základem v kanceláři. Nejen že se těmto všem bolestem vyhnete, ale zároveň také budete v lepší psychické pohodě. Budete více soustředění, a tak stihnete mnohem víc práce.

Vícefunkční židle

Inspiraci můžete hledat na stolicky-stoly.sk. Nebo si zajít do obchodu, kde si židli rovnou vyzkoušíte. Důležitá jsou také nastavení židle. Dnes už si můžete židli snížit či zvýšit, opěradlo více či méně položit, a tak samo i opěrátka na ruce.

Díky velkému výběru se nemusíte bát, že kvalitní židle, která bude splňovat veškeré vámi požadované funkce, nebude už tak vzhledově ideální. Nabídka židlí je opravdu veliká, takže klikněte zde a začněte rovnou hledat tu pravou pro vás.

A nakonec ještě tedy základní pravidla, při výběru židle:

– páteř by měla být v ideální poloze,

– dobré držení těla,

– zapomeňte na tlak na kostrč,

– sedět byste měli na hýždích i stehnech.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.