Zažijte jedinečný relax v koupacích sudech

Koupací sud, zdroj: www.domky-herold.cz
Koupací sud, zdroj: www.domky-herold.cz

S chladným a sychravým počasím přichází čas na důkladné zahřátí a příjemnou relaxaci. Mnozí jistě zavítají do sauny, jiní naopak zvolí horkou koupel. Víte ale, že horkou koupel si můžete užít v koupacích sudech třeba přímo pod hvězdami?

Příjemně teplá koupel má blahodárný vliv na celý organismus. Nejenže uvolňuje napjaté svaly, zmírňuje bolesti kloubů a zlepšuje krevní oběh. Horká koupel uklidňuje organismus, snižuje stres
a napomáhá k lepšímu spánku  a celkové psychické vitalitě.

Netradiční relaxování v koupacím sudu

Možná jste si už mnohokrát říkali, že vaše vana je malá, nebo jste snili o horké koupeli pod hvězdnou oblohou. Koupací sudy Hot Tub váš sen promění ve skutečnost. V dostatečně velkých sudech, do kterých se vejde až 8 osob, zažijete jedinečnou atmosféru jak s přáteli tak při romantické koupeli ve dvou. Dřevěné sudy na koupání jsou vhodné na zahrady, terasy, ale také do interiérů wellness center a hotelů.

Poctivá dřevěná konstrukce

Sud Hot Tub je vyroben ze dřeva severské borovice, které bylo upravenou metodou Thermowood. Takto upravené dřevo bylo vysušeno při 210 °C a díky tomu si zachovává rozměrovou stabilitu, vysokou trvanlivost a odolnost proti hnilobě. Zároveň se dřevo nekroutí, nekřiví ani jinak nedeformuje.
Aby nedocházelo ke kontaktu dřeva s vodou koupací kádě vybavit vnitřní plastovou vanou. Voda ale dřevu
s úpravou Thermowood nijak neublíží.

Rychlé ohřev vody

Vytápění koupacího sudu je řešeno vnitřními nerezovými kamny, která jsou umístěna přímo v sudu.
Od koupací části jsou kamna z bezpečnostních důvodů oddělena dřevěným roštem. Výhodou vnitřních kamen je rychlý a přímý ohřev vody. Alternativou je ohřívání vody prostřednictvím venkovních kamen.

K vytápění se používá pouze suché dřevo. Ostatní paliva jakými jsou koks nebo uhlí jsou pro vytápění koupacích sudů nevhodná.

A jak dlouho budete sud vytápět? Při venkovní teplotě 15 °C vodu ohřejete na příjemných 38 °C za dvě hodiny.

Nenáročná údržba

Výhodou koupacích sudů Hot Tub je minimální údržba. Sud stačí občasně vyčistit vodou s mořskou solí. Pokud nechcete vodu upravovat dodatečnou chemií a chlorem, je vhodné vodu v sudu měnit maximálně
po třech až čtyřech koupelích.

Pokud toužíte po příjemném uvolnění, relaxování a horké koupeli klidně uprostřed zasněžené zahrady,
pak sudy na koupání budou pro vás tím pravým. Širokou nabídku sudů rozdílných velikostí naleznete
na domky-herold.cz.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?