Zařizujeme dětský pokoj

Zdroj: www.nabytekmagenta.cz
Zdroj: www.nabytekmagenta.cz

Při zařizování dětského pokoje zohledňujeme několik faktorů. Tím prvním je věk našeho dítěte. Rozdílné vybavení dětského pokoje se mění s nástupem dítěte do školy.

Zatímco u předškoláka plní dětský pokoj hlavně roli v podobě hrací místnosti. Naopak dítěti školou povinnému musíme přizpůsobit podmínky dětského pokoje tak, aby vyhovovaly jeho aktivitám.

Co by neměl dětský pokoj postrádat

Moderní dětský pokoj disponuje studijní, odpočinkovou a také herní částí.

Studijní část

Základem studijní části je prostorný psací stůl, na kterém lze pohodlně psát domácí úkoly. Stůl by měl mít hlavně několik velkých zásuvek například na školní knihy a sešity. Nepoužívá-li naše dítě počítač, počítejme do budoucna, že s ním pracovat jistě bude, a proto by se na stůl měl vejít také notebook. Psací stůl doplníme vhodnou ergonomickou židlí s nastavitelnou výškou sedáku.

Děti mají mnoho věcí, a proto potřebují mnoho odkládacího prostoru, který zahrnuje malou knihovnu, šatní skříně nebo bedničky na uložení hraček. Nesmíme opomenout také praktické poličky, které snadno nainstalujeme dle dispozic pokoje a potřeb dítěte. Naši volbu můžeme směřovat mezi jednoduché poličky většinou složené z jedné desky, nebo sáhneme po elegantních policových systémech. Jednou z výhod policových systémů je jejich barevné a materiálová totožnost s nábytkovými sestavami dětských pokojů.

Odpočinková zóna

Vedle studijní části má mít dětský pokoj také relaxační a odpočinkovou část, která je tvořena kvalitní postelí a malým nočním stolkem s lampičkou. Rozměry postele zvolíme podle věku dítěte, s přihlédnutím, že nám dítko bude růst jako z vody. Tudíž chybu určitě neuděláme, když zvolíme klasickou velikost s délkou 180 – 200 cm a šířkou 60 – 90 cm. Přehled kvalitních postelí naleznete na stránkách nabytekmagenta.cz.

 Dovolují to rozměry pokoje, můžeme ho dovybavit křeslem nebo sedacím pytlem, který bude vhodný pro relaxaci u čtení knížek nebo poslouchání hudby.

Herní prostor

Místo bychom měli vyhradit i pro poslední herní část, která musí být prostorná pro stavění nejrůznějších stavebnic, hraní deskových her s kamarády a další volnočasové aktivity.

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.