Zakrývací plachty využijete celoročně. Jak ale poznat jejich kvalitu?

Zakrývací plachty, Zdroj: www.peplachty.cz

Potřebujete zakrýt zahradní nábytek před sychravým počasím? Přejete si provizorně zastřešit pergolu či vytvořit zástěnu proti větru? Nebo na jaro plánujete rekonstrukci střechy? Pak se vám vždy bude hodit zakrývací plachta.

Každý majitel chalupy, hospodářského stavení i rodinného domu dobře ví, jak zakrývací plachty jsou užitečné. Na podzim zamezí padání listí do bazénu. Přes zimu ochrání zahradní nábytek před sněhem. Na jaře zamezí znečištění dlažby při skládání uhlí. A v létě poslouží k zakrytí pergoly před slunečními paprsky nebo k provizornímu zastřešení opravované střechy. Využití krycí plachty s oky je opravdu široké. Velkou předností je totiž jejich vysoká variabilita.  

Pozor si dejte na kvalitu

Aby nám zakrývací plachty dlouho sloužily a neroztrhaly se po prvním použití, je nutné věnovat zvýšenou pozornost jejich kvalitě. Například častým problémem levných plachet z obchodních řetězců je jejich nízká odolnost a pevnost, kvůli které se relativně rychle poškodí. Při výběru si dejte pozor také na odolnost vůči ultrafialovému záření. Jestliže krycí plachty nejsou UV odolné, dlouhodobým působení slunečních paprsků materiál zkřehne a začne se trhat.

Nakupujte u českého výrobce

Zakrývací plachty, zdroj: www.peplachty.cz

Řešení představují zakrývací plachty od českých výrobců, kteří poskytují vysokou kvalitu i zakázkovou výrobu atypických rozměrů. Mezi nejkvalitnější české výrobce patří společnost Plachty Štěpáník, která se výrobou zakrývacích plachet a stínících sítí zabývá přes 25 let.

Ve společnosti Plachty Štěpáník vyrábí krycí plachty z tkaného polyetylenu. Tento materiál vyniká vysokou pevností, je nepromokavý, odolný vůči protržení a UV záření. Plachty zároveň odolají kyselinám i alkáliím a jsou vhodné pro použití v prostředí s tepelným rozpětím od + 85 oC až po – 50 oC. Přitom jejich cena je takřka srovnatelná s hobby markety. Kvalita, odolnost, nepromokavost a celkově ochrana před počasím a povětrnostním vlivům je ovšem nesrovnatelná.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.