Vzdálená obsluha spotřebičů s GSM zásuvkou

GSM zásuvka, zdroj: www.puhy.cz
GSM zásuvka, zdroj: www.puhy.cz

Co byste řekli, kdybyste mohli na dálku zapínat spotřebiče, které máte například na chatě? Že je to nemožné? Právě naopak, snadnou vzdálenou obsluhu umožňují GSM zásuvky.

Přes GSM zásuvku lze prostřednictvím mobilního telefonu ovládat spotřebič, který do zásuvky zapojíte. Jednoduchým prozvoněním nebo SMS zprávou můžete na dálku před příjezdem na chatu zapnout topení, spustit zavlažování zahrady, rozsvítit světla nebo otevřít příjezdovou bránu. GSM zásuvky mohou sloužit také pro vzdáleny restart počítačových serverů.

Praktická GSM zásuvka

GSM zásuvka umožňuje široké spektrum využití. Je vybavena teplotním čidlem, které slouží pro vzdálenou kontrolu teploty. Po překročení stanovených limitů zásuvka informuje SMS zprávou. Informace o teplotě je důležitá například pro řízenou ventilaci skleníku nebo pro vytápění nemovitosti. Teplotní alarm může také varovat před požárem nebo před přehříváním nejrůznějších zařízení.

Zásuvka dále umožňuje připojení bezpotencionálního kontaktu, který může sloužit například pro zabezpečení dveří nebo oken. V případě rozpojení kontaktu dojde k zaslání SMS zprávy majiteli, která ho upozorní na neoprávněný vstup.

V neposlední řadě GSM zásuvka disponuje integrovaným mikrofonem, přes který prostřednictvím mobilního telefonu můžete odposlouchávat dění v místnosti. K odposlouchávání stačí pouze zavolat na číslo telefonní SIM karty, které je umístěna v zásuvce. Cena hovoru se odvíjí podle tarifu vašeho mobilního operátora.

Princip fungování

Zařízení je podobné spínací zásuvce, s tím rozdílem, že jádro zásuvky tvoří GSM modul, do kterého vložíte SIM kartu od mobilního operátora. Přes tento GSM modul pak můžete prostřednictvím vašeho mobilního telefonu zásuvku jednoduše ovládat.

 Jednoduché používání

Samozřejmostí je jednoduché nastavení a ovládání. Nastavení GSM zásuvky se provádí přes příkazy v mobilním telefonu nebo prostřednictvím počítačového softwaru, který je součástí balení. S českým manuálem je nastavení GSM ovládání velmi jednoduché. Během několika minut zvládne nastavení všech parametrů úplně každý.

Elektrická GSM zásuvka disponuje pamětí až na 8 telefonních čísel. To je výhodné například při zabezpečení nemovitosti. V případě narušení může být informována celá rodina nebo vaši sousedé.

Veškeré příslušenství v ceně

S pořízením GSM zásuvky není potřeba koupě dalšího příslušenství. Součástí zásuvky je ovládací software, USB kabel na propojení, externí teplotní čidlo a externí bezpotencionální kontakt.

Rozhodujícím faktorem před koupí GSM zásuvky je její cena, která se pohybuje pod třemi tisíci. A to je velmi přijatelná cena za poskytnutý komfort v podobě vzdáleného ovládání vytápění, zavlažování zahrady, filtrace bazénu, odvětrávání skleníku nebo pro zabezpečení nemovitosti.

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.