Vyměňte stará okna za nová plastová a ušetříte až 40 % nákladů za energie

Zdroj: Oknoplastik.cz
Zdroj: Oknoplastik.cz

Starými dřevěnými okny vám do bytu pořádně táhne a každý rok utratíte víc a víc za topení. A dost! Řekli jste si, že si konečně taky pořídíte nová okna. V následujícím článku vám poradíme, jak na to.

Plastová okna jsou nejoblíbenější

První variantou, na kterou pravděpodobně pomyslíte, jsou okna z plastu. Jsou levná a vydrží dlouhé roky. Seženete je v mnoho dekorech a není problém s atypickými rozměry. Podívejte se na plastová okna ceník a rozměry.

Výběrem oken celý proces ještě nekončí. Pozorně vybírejte firmu na montáž plastových oken. I když si koupíte ta nejdražší okna, kvůli amatérské montáži vám stejně může teplo unikat.

Profil Plastového okna Perfekt EVO, zdroj: Oknoplastik.cz
Profil Plastového okna Perfekt EVO, zdroj: Oknoplastik.cz

Dřevěná okna se hodí do historických budov

Pokud máte historický dům, můžete použít plastová okna s dezénem dřeva. Na první pohled nikdo nic nepozná. Problém nastává, když váš dům leží v městské památkové zóně.

Všechny opravy fasády musí schválit památkáři a ti obvykle požadují dřevěná okna. Nemusíte se bát, že okna začnou “pracovat.” Díky zpracování moderními technologiemi si dřevo zachová svoji stálost.

Profil dřevěného eurookna Elegant IV 68, zdroj: Oknoplastik.cz
Profil dřevěného eurookna Elegant IV 68, zdroj: Oknoplastik.cz

Hliníková okna do moderních interiérů

Hliníková okna jsou mimořádně odolná s nulovými nároky na údržbu. Skvěle se vyjímají v moderních interiérech. Lidé si je také často kupují do minimalistických industriálních prostor, kam se dobře hodí.

Profil hliníkového okna HEROAL 110ES, zdroj: Oknoplastik.cz
Profil hliníkového okna HEROAL 110ES, zdroj: Oknoplastik.cz

Investice do nových oken se vyplatí

S novými okny ušetříte minimálně 20 % částky, kterou platíte za energie. V některých případech to může být až 40 %. Za několik let se vám investice do plastových oken vrátí.

Plastová okna navíc vydrží opravdu dlouho. Firmy na ně dávají obvykle záruku 5 let. Ale například Oknoplastik za svá plastová okna ručí 10 let. A pokud si necháte okna pravidelně kontrolovat technikem, prodlouží záruku na neuvěřitelných 40 let.

Může vás zajímat

Nejlepším řešením na trhu jsou zdroje Mean Well

Mean Wel poskytuje stejnosměrné napájecí zdroje, měniče a střídače a další zboží. Poznejte kvalitu napájecích zdrojů Mean Well.