Vyměňte stará okna za nová plastová a ušetříte až 40 % nákladů za energie

Zdroj: Oknoplastik.cz
Zdroj: Oknoplastik.cz

Starými dřevěnými okny vám do bytu pořádně táhne a každý rok utratíte víc a víc za topení. A dost! Řekli jste si, že si konečně taky pořídíte nová okna. V následujícím článku vám poradíme, jak na to.

Plastová okna jsou nejoblíbenější

První variantou, na kterou pravděpodobně pomyslíte, jsou okna z plastu. Jsou levná a vydrží dlouhé roky. Seženete je v mnoho dekorech a není problém s atypickými rozměry. Podívejte se na plastová okna ceník a rozměry.

Výběrem oken celý proces ještě nekončí. Pozorně vybírejte firmu na montáž plastových oken. I když si koupíte ta nejdražší okna, kvůli amatérské montáži vám stejně může teplo unikat.

Profil Plastového okna Perfekt EVO, zdroj: Oknoplastik.cz
Profil Plastového okna Perfekt EVO, zdroj: Oknoplastik.cz

Dřevěná okna se hodí do historických budov

Pokud máte historický dům, můžete použít plastová okna s dezénem dřeva. Na první pohled nikdo nic nepozná. Problém nastává, když váš dům leží v městské památkové zóně.

Všechny opravy fasády musí schválit památkáři a ti obvykle požadují dřevěná okna. Nemusíte se bát, že okna začnou “pracovat.” Díky zpracování moderními technologiemi si dřevo zachová svoji stálost.

Profil dřevěného eurookna Elegant IV 68, zdroj: Oknoplastik.cz
Profil dřevěného eurookna Elegant IV 68, zdroj: Oknoplastik.cz

Hliníková okna do moderních interiérů

Hliníková okna jsou mimořádně odolná s nulovými nároky na údržbu. Skvěle se vyjímají v moderních interiérech. Lidé si je také často kupují do minimalistických industriálních prostor, kam se dobře hodí.

Profil hliníkového okna HEROAL 110ES, zdroj: Oknoplastik.cz
Profil hliníkového okna HEROAL 110ES, zdroj: Oknoplastik.cz

Investice do nových oken se vyplatí

S novými okny ušetříte minimálně 20 % částky, kterou platíte za energie. V některých případech to může být až 40 %. Za několik let se vám investice do plastových oken vrátí.

Plastová okna navíc vydrží opravdu dlouho. Firmy na ně dávají obvykle záruku 5 let. Ale například Oknoplastik za svá plastová okna ručí 10 let. A pokud si necháte okna pravidelně kontrolovat technikem, prodlouží záruku na neuvěřitelných 40 let.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?