Vybíráme skříně do malé i velké ložnice

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Úložné prostory jsou velkým problémem snad v každé domácnosti. Při zařizování nového bydlení mnohdy ani nepomýšlíme nad tím, co všechno za život nastřádáme. Minimalismus je sice nyní trendy, ovšem i tak je potřeba uložit mnoho věcí, kterých stále přibývá.

Ač velké obývací stěny jsou dnes vytlačovány moderními poličkami a malými skříňkami na televize, je v bytě místnost, která si žádá velké skříně a dostatek úložného prostoru stále. Víte, která to je? Ložnice!

Do malých místností volte zrcadla

Zdroj: Nabytek-elegance.cz
Zdroj: Nabytek-elegance.cz

Ať je ložnice jakkoliv malá, vždy je vhodné v ní mít i skříň na oblečení a ložní prádlo. Bohužel však právě skříně místnost velmi utemní a zmenší. Je proto důležité při výběru skříní myslet na to, jak prostoru co nejméně ublížit.

Ideálním řešením jsou šatní skříně světlé barvy, jako je například imitace olše, buku či dubu sonoma. Obávat se však nemusíte ani bílé barvy, pokud ji sladíte s barevnými závěsy, povlečením a kobercem, pak vám bílé skříně z ložnice neudělají sanitární prostředí. V malé ložnici jistě také oceníte skříně s posuvnými dveřmi. Ty při otevírání nezabírají žádné místo.

Skvělou vychytávkou, jak z malé místnosti udělat větší, jsou zrcadla. Zapomeňte však na volně stojící, které zabírají akorát místo. Raději vybírejte skříně, v jejichž dveřích jsou zrcadla již zabudována.

Velké místnosti zútulněte barvami

Zdroj: Nabytek-elegance.cz
Zdroj: Nabytek-elegance.cz

Do velkých ložnic patří barvy a vzory. Ač se na první pohled může zdát velká ložnice jako výhra, opak může být mnohdy pravdou. Zútulnit velkou místnost je totiž často oříšek.

Ve velké ložnici by vždy měla být velká skříň, která bude spolu s postelí tvořit dominantu místnosti. Vhodné jsou tmavší barvy a bát se nemusíte ani vzorů. Ať už zvolíte pruhy, kostky či zajímavé kombinace menších zrcadel, určitě nešlápnete vedle.

Rozdělte si skříň s partnerem spravedlivě

Jestliže máte opravdu velkou ložnici, potom se nemusíte s partnerem dohadovat o prostoru. Každý může mít svou skříň, kterou si zorganizuje dle svých potřeb.

Zdroj: Nabytek-elegance.cz
Zdroj: Nabytek-elegance.cz

V menších prostorách je nutné buď volit dvě menší skříně, nebo se podělit o jednu velkou skříň. Pokud se s partnerem dohodnete na jedné skříni, pak pamatujte, že je nutné si předem jasně říci, která část bude čí. Vždy je lepší si skříň rozdělit na pravou a levou část, než se dohadovat, zda ten bude mít první dvě poličky a ten za druhé dvě.

Stejně tak při výběru jedné skříně pro dva dejte pozor na její otevírání. Zvolíte-li si posuvné dveře a rozdělíte-li si skříň na pravou a levou část, pak se horko těžko budete moci oblékat ve stejný čas. Vždy bude muset mít jeden z vás svou polovinu zavřenou.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.