Vybíráme koupelnový nábytek

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Koupelna je tak trochu specifickou místností našeho bytu. Většinou je menších rozměrů, ovšem i tak ji chceme mít pěkně a hlavně funkčně zařízenou. Při výběru koupelnového nábytku proto především myslete na praktičnost, kterou oceníte hned po prvním koupání.

 

 

Koupelna nemusí být nutně sterilního charakteru. Naopak i na takovéto malé místnosti se můžete barvami vyřádit.

Bílá versus extravagantní barevnost

Vše není jen černé a bílé, a právě proto i nábytek do koupelny nemusí být jen striktně bílý nebo barevný. Skvělou volbou je například přírodní variace v podobě bukového a dubového dřeva, bambusu nebo ořechu.

Při výběru koupelnového nábytku vždy zvažujte velikost prostoru. Než si koupíte danou sestavu, raději si koupelnu dvakrát přeměřte. Vše musí perfektně sedět. Pokud už máte umyvadlo koupené, potom pamatujte, že ne každá skříňka musí nutně na váš typ umyvadla sedět. V potaz berte i veškeré technické věci, jako jsou například zásuvky a osvětlení.

Lamino podpořte kvalitním pětivrstvým lakem

Sestavy koupelnového nábytku se vyrábí z různých materiálů. Volte ty nejkvalitnější a to kvůli vlhkosti, která v koupelně panuje. Nejčastěji se koupelnový nábytek vyrábí z laminované dřevotřískové desky, která je potažena fólií. Není to nic jiného, než mnohými známé lamino.

Koupelnové sestavy z lamina jsou na trhu v nejrůznějších barvách a odstínech dřeva. O něco kvalitnější je nábytek, který je přetřen ještě pětivrstvým lakem. Díky němu se vám nestane, že by se ABS hrany začaly odlepovat. Pokud se tak bojíte, že boční stěny skříněk, na něž denně stříká voda, budou brzy zničené, prodlužte jejich životnost právě zmiňovaným lakem.

Nábytek na nožičkách či ve vzduchu?

Při výběru koupelnového nábytku si také musíte položit důležitou otázku, zda preferujete závěsné skříňky do koupelny nebo skříňky na nožičkách, popřípadě soklu. Ač se může tato otázka zdát jako druhořadá, vězte, že opak je pravdou. Až s pravidelným užíváním koupelny zjistíte případné výhody či nedostatky.

Pokud zvolíte závěsné skříňky, pak vždy snadno koupelnu zamete a vytřete. Nebudou se vám tak při úklidu plést žádné nožičky. Ovšem pod skříňku na nožičkách zas snadno můžete uklidit hadr či podložku. A i sokl má něco do sebe. Díky němu nemusíte pod skříňkami vytírat vůbec, stejně tak vám ale neumožní nic schovat.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.