Všestranné využití přírodní kamenné dlažby a obkladů

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Současné stavebnictví se stále více navrací k používání přírodních materiálů. Již zastaralé struskové tvárnice nahradili vápenopískové bloky nebo dřevo, při stavbách nízkoenergetických dřevostaveb. Návrat k přírodním materiálům zaznamenaly také kamenné dlažby a obklady, které zpestří nejen exteriér domu, ale i obytné prostory. Specialistou na kamennou dlažbu a obklady je společnost Stonemarket.

 

Přírodní kamenné obklady vdechnou domu moderní vzhled

Kamenné obklady jsou moderním prvkem nově vznikajících či rekonstruovaných bytů. Tento estetický, ale i účelový prvek se používá pro dekoraci stěn, obložení kolem krbů, ale třeba i parapetů oken nebo kuchyňských linek.

Bohužel mnoho lidí volí laciné náhražky v podobě imitace kamene vyrobeného z betonového odlitku. Tyto imitace jsou často na první pohled rozeznatelné, neposkytují plnohodnotný dojem z přírodního kamene a disponují rozdílnými vlastnostmi.

Vedle toho přírodní obkladový kámen na první pohled zaujme svým luxusním vzhledem a jasně danou strukturou, která je dána zpracováním kamene. Navíc žádný obklad není stejný, vždy se lehce liší v barevném odstínu i struktuře.

V porovnání s vlastnostmi a nezaměnitelným estetickým dojmem přírodního kamenného obkladu, pak tento obklad není příliš dražší než betonové náhražky.

 

Široké možnosti využití venkovního obkladového kamene

Obkladový kámen nově nalézá také široké uplatnění v exteriérech. Už dávno se obklady nepoužívají pouze na sokly. Přírodní obkladový kámen je instalován jako estetický prvek v nejrůznějších podobách na obvodové zdi, pro zvýraznění vchodů nebo průčelí. Dokonalou souhru kamenného obkladu s fasádou zosobňuje Provence dům, o kterém se dočtete na magazínu idnes.cz.

 

Kamenná dlažba zažívá renesanci

Kamenné venkovní dlažby byly v minulosti součástí všech tradičních staveb. V posledních desetiletích tento trendy vymizel, avšak začátkem 21. století si kamenné dlažby získávají stále větší oblibu. Jejich předností je vysoká odolnost vůči otěru, mrazuvzdornost, barevná stálost a dlouhá životnost.

Využití kamenné dlažby je navíc všestranné. Dlažbu lze pokládat na terasy, okolo bazénů nebo z dlažby můžete vytvářet zahradní chodníčky, které lze například sladit se skalkou.

 

Interiérům dodá kamenná dlažba luxusní vzhled

Jestliže chcete vašemu bytu navodit luxusní vzhled, zkuste zaměnit klasickou keramickou dlažbu za pravý štípaný kámen. Například hladká břidlicová dlažba vyniká v koupelnách i v kuchyních. Navíc je vhodná pro instalaci podlahového topení.

Stejně dobře lze například kamennou dlažbu s nepravidelnou strukturou použít v předsíních, chodbách, ale také v obývacích místnostech. Jedinečný a nevšední vzhled kamenné dlažby vynikne v zimních zahradách, ve kterých se přírodní kámen skvěle doplňuje se vzrostlými vegetací.

 

Navštivte showroom Stonemarket

Širokou nabídku kamenných obkladů a dlažeb rozmanitých druhů i barev si prohlédněte v showroomu Stonemarket v Poděbradské ulici v Praze. Inspirujete se tak originálními barevnými kombinacemi i možnostmi použití.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.