Víme, jak nejlépe vybrat kusové koberce

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

Ať už v bytě máte dřevěnou či laminátovou plovoucí podlahu, vinyl nebo keramickou dlažbu, vždy je vhodné povrch opticky i materiálově odlišit vkusně zvoleným kusovým kobercem. V dnešním článku vám poradíme, jak správně koberec vybrat.

Koberec nejenže místnost opticky zpestří, ale zároveň poskytuje příjemné teplo na nohy. Kusové koberce jsou proto vhodné především do obývacích místností, dětských pokojů, ale také ložnic nebo pracoven. Umístění koberce se naopak vyvarujte v kuchyních.

Módní trendům podléhají i koberce

Moderní kusové koberce lze pořídit v nejrůznějších barevných i vzorových variantách, které podléhají současným módním trendům. Chcete-li, aby váš koberec do interiéru skvěle zapadal i po pěti letech, pak raději volte konzervativnější design a umírněné barvy. Špatně neuděláte ani v případě, že zvolíte decentní jednobarevnou variantu.

Potrpíte-li si ovšem na módní trendy a nebojíte se experimentovat. Můžete zvolit výraznější barevné odstíny i vzory. Počítejte však, že za pár let může současný vzor vzhledem k budoucí módě působit rušivě či nepatřičně.

 Nepodceňujte výběr materiálu

Trendům módy podléhají také samotné materiály. Kvůli požadavkům na konečnou cenu proto v mnohých obchodech vévodí umělé materiály v podobě syntetických vláken a viskózy. Umělá vlákna jsou sice méně náročná na údržbu, zaostávají však v designu a rozdíl poznáte také při dotyku.

Jediným materiálem, který nikdy nevyjde z módy, jsou přírodní bavlněná vlákna. Bavlněné kusové koberce jsou sice dražší, na dotek je ale rozdíl diametrálně odlišný. Koberec je příjemný na dotyk a hezky hřeje.

Vliv na kvalitu koberce má počet nopků, neboli uzlíků na vlákně. Kvalitní kusové koberce mají až milion uzlíků na metr čtvereční.

Netradiční kožené koberce

Trendem, který v poslední době zasáhl Evropu, jsou kožené kusové koberce. Nejedná se však o žádnou novinku. Kůže se hojně používala a stále používá především v afrických a orientálních zemích.

Kožené koberce jsou velmi příjemné na dotek a výborně zpestří prostor v obývacím pokoji, pod krbem nebo v pracovně. Kožené moderní kusové koberce jsou spíše solitéry, tudíž jejich cenný materiál a také vzor nezakrývejte konferenčním stolem. Právě naopak kožený koberec umístěte na volnou a dobře viditelnou plochu.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.