Venkovní rolety nejen stíní, ale také snižují hluk a zvyšují bezpečnost

Venkovní rolety, zdroj: www.3mont.cz
Venkovní rolety, zdroj: www.3mont.cz

Trápí vás sluneční paprsky, které v létě doslova rozpalují váš interiér? Máte okno v ložnici směrem k hlučné cestě? Rádi byste zvýšili zabezpečení vašeho domu při odjezdu na dovolenou? Možná se budete divit, ale na všechny tyto problémy jsou ideální předokenní rolety.

Předokenní rolety vynikají celou řadou výborných vlastností. Jsou instalovány zvnějšku domu a mohou být namontovány i dodatečně na již zrekonstruovaný dům. Při jejich instalaci navíc není nutný zásah do oken nebo okenních rámů.

Dokonalé stínění

První a nejdůležitější vlastností předokenních rolet je dokonalé stínění před spalujícími slunečními paprsky nebo před zvídavými pohledy sousedů. Rolety lze plynuje stahovat například do poloviny své délky, tudíž nikdy nemusíte mít v domě úplnou tmu.

Tepelný a zvykový izolant

Víte, že stažené venkovní rolety jsou výborným izolantem? Ano, je tomu opravdu tak. V létě venkovní rolety zabraňují nepříjemnému přehřátí bytu, v zimě naopak pomáhají šetřit energii. Stažené předokenní rolety snižují energetické náklady až o 30 %. Samozřejmě, že je nereálné je mít stále zatažené, ale tepelný únik můžete výrazně snížit během noci.

Vedle tepelného izolantu jsou předokenní rolety také výborným zvukovým izolantem. Štěká u sousedů pes? Máte pod okny rušnou silnici? Nebo se potřebujete vyspat po noční směně? Díky roletám to nebude problém. Nejenže staženými roletami místnost zatemníte, ale také snížíte hluk až o 7 dB.

Zabezpečení vůči zlodějům a mechanickému poškození

Venkovní rolety mají ještě jednu další výhodu, kterou je zvýšení zabezpečení. Samozřejmě, že rolety nenahrazují klasické mříže. Jsou-li ale zatažené, má zloděj stiženou práci a oknem se dobývat nebude. Místo toho si raději vyhlídne lépe přístupnější dům.

Kromě zabezpečení vůči zlodějům venkovní rolety chrání také okno vůči mechanickému poškození v podobě krupobití. Předokenní rolety ochrání vaše okna před mechanickým poškozením a zároveň pomohou zabezpečit váš dům. Při stažených roletách má zloděj velmi ztíženou práci a raději si vybere jiný a snadněji dostupný dům.

Výhody předokenních rolet:

  • Chrání před slunečními paprsky.
  • Poskytují soukromí.
  • Tepelný izolant – až o 30% úspora energií.
  • Zvukový izolant – snížení hluku až o 7 dB.
  • Ochrana proti poškození oken a vloupání.
  • Možnost elektrického nebo ručního ovládání.

 Kdo venkovní rolety instaluje?

Předokenní rolety za výhodné ceny pořídíte u renomovaného dodavatele 3 mont. Společnost 3 mont venkovní rolety instaluje především ve Středočeském kraji a v Praze. Po domluvě lze provést instalaci také v sousedních krajích.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?