Rychlé recepty
Domů / Dům a bydlení / Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Bez stromku a této květiny by nebyly Vánoce úplné. Zdobí štědrovečerní stůl ve většině českých domácností. Nejčastěji kupujeme klasickou červenou, která náš byt osvěží a dodá mu šmrnc. Jsou i další barvy –  krémová či světle růžová. Záleží jen a jen na vás, jaká barva se hodí do interiéru.

Poinsettie pochází z teplejších krajů, než jsou naše, a proto si ji nechejte v květinářství dobře zabalit, aby během cesty „nenachladla“. V případě, že teploměr ukazuje hluboko pod bod mrazu, raději s nákupem počkejte.

Vánoční hvězda má ráda světlé místo, kde není průvan ani přímé slunce. Chladným místnostem se vyhněte (teplota by neměla klesnout pod 17 stupňů). Zalévejte ji tak, aby zemina byla stále vlhká. Přebytek vody nám signalizují hnědé skvrny na listech. Jednou za dva týdny můžete přidat do zálivky tekuté hnojivo pro pokojové květiny. Není vhodné ji otáčet, protože pak padají listy.

Pokud není květina s vaší péčí spokojena, dá to poměrně rychle znát (uvadnou listy a po pár dnech opadnou).

Až splní svůj vánoční dekorativní účel, nemusíme ji vyhazovat. Stačí, když ji postavíme na tmavší místo a mírně zaléváme. V březnu výhony zkrátíme na deset centimetrů a pak začnou růst nové. Rostlina získává své zabarvení během zkracujících se dnů. Od konce září ji poskytněte maximálně 10 hodin denního světla a zbytek dne zakryjte tmavou tkaninou nebo schovejte do krabice.

O Vánocích se pěkně vybarví a není nutno kupovat novou.

Odzkoušeno.cz

Může vás zajímat

Chcete mít terasu nebo balkon bez ptačího trusu? Zkuste hroty proti ptactvu

Obtěžují vás ptáci na okenních parapetech, střeše a fasádě domu? Znečišťují ptáci svým trusem parapety či chodník okolo domu? Jak ptáky z domu odehnat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..