Už vás nebaví platit vysoké účty za energie? Změňte dodavatele. Poradíme, jak na to.

Zdroj: Pixabay.com

Opět po roce vám přistálo do schránky vyúčtování za energie? A opět místo přeplatku vás čeká vysoký nedoplatek? Je na čase s náklady za plyn a elektřinu zatočit jednou pro vždy. Víte, jak na to?

Tipů, jak snížit náklady za energie je celá řada. Většina z nich jde ale směrem snižování spotřeby. Jenže co když jste spotřebu snížili na minimum a stále za plyn a elektřinu platíte hodně? Poté je vhodné zvážit změnu dodavatele.

Jak probíhá změna dodavatele energií?

Změnit dodavatele energií je pro některé spotřebitele doslova noční můra. Volání, vyřizování, přepisování, vyplňování, jen při představě z té veškeré byrokracie může jít kdekdo do mdlob. Jenže změna energetické společnosti už dávno není běh na dlouhou trať, získat levný plyn i elektřinu je dnes poměrně snadné. Stačí si vybrat levnějšího dodavatele a oslovit ho, ten pak vše udělá za vás. A jak taková změna pak probíhá?

  • Poskytnete informace o vaší spotřebě.
  • Nový dodavatel vám udělá nabídku a zašle návrh smlouvy.
  • Pokud souhlasíte, smlouvu podepíšete a energetické společnosti dáte plnou moc.
  • Kompletní převod od jednoho k druhému za vás nový dodavatel zařídí.

Co očekávat od kvalitní energetické společnosti?

Všichni dodavatelé elektřiny a plynu se snaží nalákat na své služby co nejvíce klientů. Ne vždy se vám ale dostane záruky skutečně kvalitního servisu. Výběr nové společnosti proto rozhodně nepodceňujte a neberte první nabídku, která se vám namane. Využijte online srovnávače nebo zavítejte na webové stránky více dodavatelů, kromě ceny ale při výběru zaostřete také na poplatky a zákaznický servis.

Bezproblémovou komunikaci oceníte nejen na začátku při přechodu od jednoho k druhému, ale i v mnoha dalších případech, a to ať už budete potřebovat poradit se samoodečtem, s výměnou elektroměru, reklamovat vyúčtování nebo pomoci s přerušením dodávky plynu při rekonstrukci.

Levná elektřina a plyn nejsou samozřejmostí, pokud jste u svého dodavatele už nějaký ten pátek, a to bez změny tarifu, je načase zažádat o lepší nabídku, nebo jít o dům dál. A kdo konkrétně vám může nabídnout vše zmiňované? Například energetická společnost epet, která vám neslíbí nemožné, ale zajistí výhodné ceny, férové jednání a minimum administrativy. Tak nečekejte na další drahé vyúčtování a podívejte se na stránky https://www.epet.cz, jestli i pro vás má tento dodavatel levnější energie.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.