Úsporné LED osvětlení je desetkrát účinnější než žárovka

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Moderní LED osvětlení si doslova podmanilo celý trh se světelnými zdroji. LED technologie nejsou pouze předností příručních svítidel, ve velké míře jsou instalovány také do pouličního osvětlení a doslova boom zaznamenalo diodové osvětlení v bytových interiérech. Víte, v čem tkví kouzlo LED osvětlení?

 

 

Výhody LED osvětlení

Přímo malou revoluci způsobilo LED osvětlení díky minimální spotřebě energie a až o 10x větší účinnosti oproti klasickým žárovkám. Přitom lze diodové světlo modulovat v široké škále barev od studených až po teplé odstíny.

Pozoruhodná je také extrémně dlouhá životnost a odolnost vůči nárazům a vibracím. Zatímco životnost klasické žárovky se pohybuje v rozmezí jednoho až dvou tisíců hodin, pak LED světla vydrží minimálně stokráte déle, to znamená sto tisíc až milion hodin. Životnost navíc nesnižuje ani časté vypínání a zapínání, které má u běžných žárovek často za následek spálení wolframového vlákna.

Kde pořídit výhodná diodová světla?

Mírnou nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která začíná přibližně na 100 Kč za kus. Dalším problémem bývá omezený výběr LED světel v obchodech s elektrem. Vysokým cenám i omezenému výběru ale předejdete ve specializovaném e-shopu LEDLINE.cz, který disponuje širokou nabídkou LED svítidel a jejich příslušenství. Zároveň je společnost oficiálním partnerem značky Philips.

Trendy v osvětlení interiérů

Skutečnost, že klasické žárovky mají svá nejlepší léta za sebou, dokládá také variabilní použití LED světel, se kterými lze v bytech vykouzlit doslova nemožné. Trendy posledních let jsou podhledová svítidla, která na chodbách vystřídala klasické stropní lustry nebo LED orientační světla k nasvícení podlahy a obvyklých tras vedoucí na toaletu či do koupelny. Tlumené orientační osvětlení má výhodu, že vás v noci při cestě na toaletu neprobere a neoslní ostrým světlem.

Luxusním dojmem působí také přímé osvětlení nástěnných obrazů či důmyslné nasvícení schodišť. V kuchyních naopak oceníte praktické LED pásky, které jsou malé a snadno umístitelné pod skříňky kuchyňských linek. Při tomto umístění LED světlo rovnoměrně osvětluje pracovní plochu, neoslňuje a nezpůsobuje stíny.

Pro efektivní osvětlení místností nesmí chybět hlavní zdroje světla v podobě závěsných lustrů, stropních panelů nebo uskupení LED bodových světel, která jsou doplněna zmíněnými dekorativními zdroji světla.

A pokud vás zajímá, jak vybrat vhodné LED osvětlení do vašeho bytu, jakou teplotu barvy světla zvolit a další užitečné informace, pak se podívejte na stránku poradna s výběrem a instalací.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.