Umyjte okna i koupelnu chytrým vysavačem

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Už vás nebaví zdlouhavé mytí oken? Stále přemýšlíte nad tím, jak si tuto domácí činnost ulehčit? Pokud si myslíte, že to nejde a že většího pomocníka než je robotický vysavač do domácnosti nepořídíte, pak jste na omylu. Máme pro vás tip, s kterým vás mytí oken začne bavit.

 

Není vysavač jako vysavač, na trhu existuje i vysavač na okna. Tato chytrá vychytávka vám ulehčí práci a dopomůže k čistým oknům. Vysavač na okna zní pro mnohé jako utopie, ovšem nejedná se o nic jiného než o vylepšenou stěrku, se kterou je mytí oken velmi snadné a občas i zábavné.

Dejte sbohem těžkému kýblu s vodou a pracnému leštění. Potřebovat nebudete hadr na umytí okna, ani menší hadřík na setření mokré stěrky a se starými novinami na leštění se také můžete rozloučit. To vše totiž zvládne stěrka na okna sama.

Snadné mytí oken bez zbytečných kýblů

Zdroj: Xantea.cz
Zdroj: Xantea.cz

Chytrý čistič oken má zabudovaný rozprašovač a nádobku na saponát, díky čemuž je kýbl dávno minulostí. Součástí vysavače je stěrka s mikrovláknem pro snadné rozetření saponátu na okně a nechybí ani široká stírací plocha, která z okna vysaje přebytečnou vodu do nádobky.

Stěrka na okna je lehká a obsahuje dvě nádobky. Do jedné nalijete váš oblíbený saponát a druhá o velikosti 180 ml je určena pro vysátou vodu.

S vysavačem se nemusíte obávat nepraktických kabelů či častého kupování tužkových baterií. Čistič na okna snadno dobijete nabíječkou.

Princip mytí oken se s vysvačem nemění

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

A jak stěrka na okna funguje? Nalijete saponát do nádoby, poté ho nastříkáte na okna a stěrkou s mikrovláknem saponát rozetřete. Vezmete do ruky opět čistič, přiložíte na okno, zapnete a táhnete plynule směrem dolů. Velkou výhodou je, že po umytí není nutné okna leštit.

Vysavač na okna je vhodný nejen na mytí klasických a střešních oken, ale skvěle ho využijete i na mytí sprchových koutů, zrcadel a dlaždic. Navíc díky stírací ploše snadno vysajete také vylité tekutiny.

TIP: Pokud vás čistič oken zaujal, pak pro vás máme tip, kde ho na internetu sehnat. Vysavač s rozprašovačem a stěrkou Nexon Window Cleaner pořídíte v drogerii Xantea.cz, kde kromě chytré stěrky na okna najdete také zmiňovaný robotický vysavač na koberce a podlahy a další elektronické pomocníky do domu i na zahradu. E-shop mimo jiné ve svém sortimentu nabízí kosmetiku a drogistické zboží.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?