Umění, které zkrášlí interiér

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Jistě mi dáte za pravdu, že k výzdobě interiéru patří vhodně zvolené obrazy. Nejste-li jich velcí zastánci, aspoň na jeden byste si místo udělat měli. Samotný obraz působí na naše emoce a psychiku. Navíc dovedeme-li se u obrazu opakovaně zastavit a kochat se jeho detaily, pak jsme zvolili dobře.

Obraz totiž musí zaujmout neztratit se mezi dalšími bytovými doplňky. Místnosti bez obrazů působí chladně a prázdně. Naopak krásným obrazem vneseme do interiéru více útulnosti a krásy.

Svou roli hraje také rozměr obrazu. Můžeme zvolit kompaktní obraz v rámě nebo na plátně, který bude zpestřením místnosti. Nebo se nabízí možnost dominantní velkoformátové fototapety, se kterou pokryjeme celou jednu stěnu. Každý očekává něco jiného, proto můžete také nechat si namalovat obrazy na míru přesně podle vašich představ a možností.

 S výběrem nespěchejte

Dekorace stěn v posledních letech zažívají obrovský vývoj. Už se nespokojíme s malovanou krajinou nebo vázou plnou květin.

Jako oblíbeným doplněk stěn se stávají nejrůznější fotografie, které mohou být barevné nebo v retro stylu černobílé barvy.

Dalším trendem jsou umělecké reprodukce. Většinou si nemůžeme dovolit pořídit drahý originál od Pabla Picassa, Moneta nebo Vincenta van Gogha. Ale vždyť jejich obrazy jsou tak krásné.

A právě v tuto chvíli přichází na řadu umělecké reprodukce. A co to je? Jedná se o licencovanou kopii originálního obrazu, která může být podle vašeho přání natištěna na plátno nebo kvalitní papír, který je dále zalaminován. Tyto obrazy se vzory světových umělců jsou krásným zpestřením bytu. Na stránkách umenisveta.cz můžete vybírat z desítek motivů.

Stránky umenisveta.cz nabízím přes 270 000 obrazů a 300 druhů rámů. Nemusíte se strachovat, že byste nevybrali ten pravý obrazový doplněk do vašeho interiéru

A aby podívaná z nově zvoleného obrazu byla dokonalá, přizpůsobme posezení tak, aby poskytovalo výhled na obraz. Stačí například zvolit jeden nebo dva pohodlné sedací vaky z najsedacievaky.sk. Zážitek z vašeho nového umění tak bude dokonalý.

Může vás zajímat

Komentář: Odzvonilo plynovým kondenzačním kotlům? V Německu vláda omezuje jejich prodej, něco podobného se chystá i v Česku

Evropští zákonodárci hledají cesty, jak utnout vytápění plynem. Rozdíly mezi evropskou legislativou a efektivním způsobem vytápění popisuje Roman Švantner.