Umělé travní koberce a jejich benefity

Umělý trávník, ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Umělý trávník, umělá tráva, syntetický trávník, falešná tráva, nebo umělé travní koberce – ty mohou být použity na mnoha místech, jako jsou balkony, střešní terasy, zahrady, restaurace, maloobchodní prodejny, byty, kanceláře či nákupní centra. Umělá tráva má kromě toho, že hezky vypadá i jiné výhody. Jaké?

Nižší účty za vodu

Jistě jste zaregistrovali, že v posledních letech díky suchému klimatu často bojujeme s nedostatkem vody. Umělé travní koberce jsou skvělým přínosem jednotlivých domácností – nejenom že účty za vodu se rapidně sníží, ale taky spoustu vody ušetříme. Umělá tráva totiž nevyžaduje žádné zavlažování.

Ideální pro čtyřnohé miláčky

Když naši mazlíčci projdou po trávníku, často na něj močí nebo v horším případě vykonají svou „velkou potřebu“. Mnoho lidí si myslí, že psí výkaly poslouží trávníku jako hnojivo, avšak pravda je taková, že travní porosty ničí. S umělou trávou se tohle nestane. Zůstane vždy stejně hezká a po umytí vodou si nezachová ani žádný zápach.

Celoročně zelený

Syntetický trávník je celoročně zelený. Intenzivní množství slunečního světla a dešťová voda z bouřek jsou ve skutečnosti vážnými zabijáky živé trávy. To je důvod, proč přírodní travnaté plochy vypadají po většinu času nahnědlé, pokud na udržení trávy není vynaloženo mnoho peněz a úsilí. O umělé travní koberce se nemusíte nijak zvlášť starat.

Ekologie na prvním místě

Aby živá tráva vypadala hezky, často používáme spoustu pesticidů a hnojiv. Všechny tyto chemikálie se dostávají do naší kanalizace a kontaminují životní prostředí. S umělými trávními koberci není potřeba používat takové škodlivé chemikálie.

Skvělý přínos pro klouby

Věděli jste, že umělý trávník pomáhá ulevit našim kloubům? Chůze na umělé trávě je srovnatelná s chůzí po klasickém koberci. Jestliže máte v zahradě velké množství dlážděného prostoru, můžete využít umělého trávníku, který je velmi příjemný na dotek.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.