Umělé květiny – při správné péči jsou skoro nesmrtelné

Květinová dekorace z umělých květin, zdroj: pixabay.com

Umělé květiny jsou stále populárnější, jsou moderní a už je dávno pryč doba, kdy se hodily jen jako dekorace na hřbitov. Mají své výhody i nevýhody, ale jedno je zaručené – při pravidelné péči o ně se z nich můžete těšit opravdu spoustu let.

Jaké jsou jejich výhody

Zájem o umělé květiny pořád stoupá – a není divu. Nemusíme o ně pečovat, nemusíme je přesazovat a pravidelně zalévat – žádné starosti navíc. Můžeme je postavit kamkoliv, nemusíme se starat, zda je v místnosti dostatek světla nebo naopak. Můžete je tvarovat, aranžovat, umístit ven nebo na balkon – zkrátka kamkoliv zrovna chceme.

Vyrábí se úplně všechno – všechny druhy rostlin, okrasné stromky, palmy, a dokonce i ovoce a zelenina. A je jen na nás, jak je zkombinujeme – můžete je měnit podle nálady nebo ročního období – z vánoční dekorace tak může být za pár minut dekorace velikonoční. A navíc dnes se vyrábí vkusné a moderní kousky, které perfektně zapadnou do každého moderního interiéru.

Všechno má i své nevýhody

Přes všechnu chválu a praktické věci, které z umělých květin dělají takový hit, mají i ony své nevýhody – tak jako všechno. Někomu vadí jen to, že prostě nevoní. Při bližším pohledu na ně vidíme jasně, že nejsou přirozené – vždy vybírejte květiny jen hodně podobné těm skutečným, protože velmi odlišné tvary a barvy nebudou v interiéru působit vůbec hezky. Proto je lepší si za ně připlatit – což může být další nevýhodou – čím věrohodnější a propracovanější květiny, tím je samozřejmě jejich cena vyšší.

Jak o ně správně pečovat

O umělé květiny se musí pečovat – jinak se z nich místo krásné dekorace stane jen lapač plný prachu. Vždy, když budete utírat doma prach, je dobré setřít ho i z listů květiny. Když občas zapomenete, nic se neděje, ale když budete prach z květin utírat pravidelně, ušetříte si potom další práci navíc. Více zaprášené květiny totiž musíte už vzít mokrým hadříkem – teplá voda s kapkou jaru květiny krásně umyje.

Pokud máte celou květinu, není problém ji vzít jen pod sprchu a pořádně vysprchovat. Prach je jejich jediným zabijákem, protože kazí celkový dojem, když to necháte zajít moc daleko, je lepší koupit květiny potom nové, což je škoda. Přitom stačí trocha pravidelné péče a vydrží vám snad napořád.

Trocha péče a nadělají tolik parády – pořiďte si je domů a přesvědčte se.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.