Trendy ve výběru sprchových baterií

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Koupelna neslouží jen pro rychlou očistu našeho těla. Čím dál více je také prostorem pro relaxaci, kterou může být horká aromatická koupel nebo regenerace s využitím masážních panelů.

Aby koupelna byla dokonalá nejen po estetické, ale také funkční stránce je zapotřebí klást důraz na kvalitní umyvadlové a sprchové baterie, které svým designem podtrhnou jedinečnou harmonii celé koupelny.

Jak si počínat při výběru sprchové baterie?

Sprchové baterie sice nejsou nejlevnější záležitostí, ale to neznamená, že bychom na nich měli nesmyslně šetřit. Pro vidinu ušetření pár set korun se vyhněte velkým a levným stavebním hypermarketům, které sanitární techniku sice také nabízejí, ale za krásným designem se skrývají například špatná těsnění, které způsobí kapání kohoutku. Alternativou je výběr u renomovaných výrobců a obchodů s doporučením zákazníků.

Termostatické baterie zabrání opaření

Vybavujeme-li koupelnu novými vodovodními bateriemi, určitě za investici stojí termostatické baterie, které dokážou udržet stále stejnou teplotu vytékající vody. A to i v případě, když vodu zastavíte a znovu pustíte. S termostatickou baterií se vám nestane, že se například opaříte při náhlém poklesu tlaku studené vody.

Díky konstantní teplotě vody jsou tyto baterie vhodné pro koupel dětí nebo starších osob se sníženou pohybovou aktivitou.

Masážní sprchové baterie

Význam koupání a lázeňství, jakou součást regenerace znali již ve starověkém Římě. Není nad to, než si po náročném dni dopřát koupel s masáží, které uvolní celé tělo. Jestliže nám velikost koupelny neumožňuje mít vanu s masážními tryskami, nemusíme nutně zoufat.

V relaxační prostor můžeme proměnit i sprchovací kout. Stačí nainstalovat speciální masážní sprchové panely, které díky několika polohovatelným tryskám uvolní ztuhlé svaly.

Sprchový masážní panel lze instalovat i do starších sprchových koutů. Nemusíte tak nutně mít novou koupelnu, abyste si mohli dopřát každodenní uvolnění. Více se o relaxaci dozvíte v následujícím článku s názvem „Jak relaxovat“.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?