Tisk etiket, potisk triček – jaké služby nabízí dnešní polygrafie?

zdroj: pixabay.com

Výroba samolepících etiket, tisk bannerů nebo tisk etiket – dnešní polygrafické služby jsou téměř neomezené. Představíme vám základní druhy tisku a možnosti, které nabízí dnešní tiskárny.

Flexo tisk

Pokud hledáte technologii, která umožňuje tisk na obalové materiály, flexo tisk je zaručenou volbou. Tento tisk umožňuje jak potisk papíru, ale taky i plastových fólií nebo etiket (samolepící etikety, termoetikety apod.).

Ofsetový tisk

Tento typ tisku funguje na principu válců – každý válec tiskne jednu barvu. Dohromady tak vytvoří jednotný obrázek nebo text. Díky tomu barva přilne na každý povrch – i ty nejmenší detaily jsou bez problému vytisknuty. Ofsetový tisk je vhodný spíše pro velké množství.

Digitální tisk

Přímo z počítače si můžete vytvořit ihned tištěnou věc. Digitální tisk se většinou provádí na bázi laserového tisku pomocí suchých tonerů. Jeho předností je rychlost, nízké náklady a lepší kontrola nad tiskem. Jeho nevýhodou je to, že ne každý papír je vhodný pro tento druh tisku, a dále nemožnost tisku v přímých barvách.

Velkoformátový tisk

Velkoformátový tisk se zaměřuje na tisk velkých formátů – většinou se jedná o rozměr větší, jak jeden metr šířky. Při tomto typu tisku se používá nejčastěji tisk digitální a využívají se téměř všechny druhy materiálu – plastové či hliníkové desky, kartony apod. Velkoformátový tisk můžete použít například na podlahovou grafiku, bannery, obrazy, fotografie, reklamní stojany, desky, billboardy a mnoho dalších možností.

Tiskárny a polygrafické služby se nachází již v každém větším městě, například v Plzni si můžete vybrat z různých fotoslužeb – produktové foto, reportážní foto, fotografie na termo etikety a další. A pokud tápete a nevíte si rady, jak danou věc nechat vytisknout, každé studium vám rádo poradí a pomůže.

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.