Tisk etiket, potisk triček – jaké služby nabízí dnešní polygrafie?

zdroj: pixabay.com

Výroba samolepících etiket, tisk bannerů nebo tisk etiket – dnešní polygrafické služby jsou téměř neomezené. Představíme vám základní druhy tisku a možnosti, které nabízí dnešní tiskárny.

Flexo tisk

Pokud hledáte technologii, která umožňuje tisk na obalové materiály, flexo tisk je zaručenou volbou. Tento tisk umožňuje jak potisk papíru, ale taky i plastových fólií nebo etiket (samolepící etikety, termoetikety apod.).

Ofsetový tisk

Tento typ tisku funguje na principu válců – každý válec tiskne jednu barvu. Dohromady tak vytvoří jednotný obrázek nebo text. Díky tomu barva přilne na každý povrch – i ty nejmenší detaily jsou bez problému vytisknuty. Ofsetový tisk je vhodný spíše pro velké množství.

Digitální tisk

Přímo z počítače si můžete vytvořit ihned tištěnou věc. Digitální tisk se většinou provádí na bázi laserového tisku pomocí suchých tonerů. Jeho předností je rychlost, nízké náklady a lepší kontrola nad tiskem. Jeho nevýhodou je to, že ne každý papír je vhodný pro tento druh tisku, a dále nemožnost tisku v přímých barvách.

Velkoformátový tisk

Velkoformátový tisk se zaměřuje na tisk velkých formátů – většinou se jedná o rozměr větší, jak jeden metr šířky. Při tomto typu tisku se používá nejčastěji tisk digitální a využívají se téměř všechny druhy materiálu – plastové či hliníkové desky, kartony apod. Velkoformátový tisk můžete použít například na podlahovou grafiku, bannery, obrazy, fotografie, reklamní stojany, desky, billboardy a mnoho dalších možností.

Tiskárny a polygrafické služby se nachází již v každém větším městě, například v Plzni si můžete vybrat z různých fotoslužeb – produktové foto, reportážní foto, fotografie na termo etikety a další. A pokud tápete a nevíte si rady, jak danou věc nechat vytisknout, každé studium vám rádo poradí a pomůže.

 

Může vás zajímat

Vlastníte restauraci? Správně zvolený textil vám zařídí spokojenější zákazníky

Hledáte kvalitní a levné textilie pro restaurace, pohostinství a gastro provozy? Poradíme vám, kde nakoupit ubrusy, prostírání a další doplňky do restaurací.