Srovnání venkovního stínění – předokenní rolety vs. žaluzie

Zdroj: www.minirol.cz

Pokud máte už jasno v tom, že exteriérové stínění je pro vaše bydlení to pravé, čeká vás ještě další volba, a to mezi roletami a žaluziemi. Každý z obou typů stínění má své jedinečné vlastnosti, kterými se od sebe liší. Před tím, než se začtete, byste si měli ujasnit vaše požadavky a očekávání od nového stínění. Teprve na jejich základě s jistotou vyberete to nejvhodnější.

Předokenní rolety, moderní stínění s řadou výhod navíc

Venkovní obdoba léty ověřených rolet se jako dokonale navržený prostředek stínění dokáže komplexně postarat o příjemné prostředí u vás doma v průběhu celého dne. Mezi hlavní výhody předokenních rolet patří:

  1. Zdroj: www.minirol.cz

    Úplné zatemnění – U oken namířených na jih a těch vedoucích do ložnice oceníte, že rolety při jejich kompletním vytažení z boxu nepropouští žádné světlo. Mezi jednotlivými lamelami totiž nevznikají mezery, jejichž osvětlení by vás mohlo rušit.

  2. Tepelná izolace – Lamely rolet jsou vyrobeny z hliníku a vyplněny PUR pěnou, což je kombinace udržující v zimě teplo uvnitř a v létě venku. Používáním předokenních rolet omezíte energii proudící skrz okna směrem ven i dovnitř.
  3. Odhlučnění – Pokud vás mimo zatemnění zajímá na stínicí technice i odbourání ruchu z ulice a okolí vašeho domova, jsou venkovní rolety tím nejlepším řešením. Ve spojení s úplnou tmou si zajistíte klidný spánek i po noční směně.
  4. Zabezpečení – I když rolety nemají žádný bezpečnostní certifikát, není sporu o tom, že potenciálního narušitele odradí jako další překážka a vám navodí pocit bezpečí.
  5. Ochrana oken – Od chvíle, kdy do sebe lamely rolet zcela zapadnou, lze na tento typ venkovního stínění mimo jiné pohlížet také jako na přirozenou ochranu vašich oken, které ušetří od nepříznivých vlivů počasí.

Předokenní žaluzie, designový prvek fasády s neomezenou možností regulace světla

Zdroj: www.minirol.cz

Venkovní varianta tolik oblíbených domácích žaluzií nachází své uplatnění na moderních novostavbách a v interiérech, kde je žádoucí v průběhu dne měnit intenzitu denního světla.

  1. Design – U žaluzií je více kladen důraz na jejich estetickou stránku, protože je uživatelé jen výjimečně zcela vytahují nahoru. Stejně jako rolety se vyrábí z hliníku, který je lehký a odolný. Při výběru žaluzií můžete dát přednost i dřevu, ze kterého se také vyrábí, a to především ze severské borovice nebo bambusu. Přírodní materiál ale logicky snižuje životnost žaluzií.
  2. Regulace světla – Samotnou podstatou a zároveň největší přidanou hodnotou žaluzií je možnost libovolného naklápění lamel, díky kterým snadno vytvoříte v interiéru příjemný stín, při jejich úplném vytažení vpustíte dovnitř denní světlo.
  3. Regulace proudění vzduchu – Lamely umožňují snazší proudění vzduchu otevřeným oknem i ve sklopené poloze. U rolet k tomuto účelu slouží perforace lamel.

Na montáž rolet i žaluzií je lepší myslet předem

Zdroj: www.minirol.cz

Obecnou praxí je, že by dodavatelská firma měla zajistit rovněž montáž rolet či žaluzií. Oba typy stínění budete mimo jiné vybírat podle fáze rozestavěnosti domu. Začnete-li řešit výběr včas, můžete s novými stínicími prvky počítat už v projektu. Pro zastínění již stojících staveb slouží žaluzie a rolety pro dodatečnou montáž s viditelným krycím boxem.

V případě zájmu o venkovní rolety navštivte web www.minirol.cz prostřednictvím nabídky zdarma si napište o návrh konkrétního řešení a cenu.

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.