Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie, stejně jako obecnou nestabilitu na trzích. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor a snížením své závislosti na dodavatelích. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo Master Therm. Foto: Mastertherm.cz

Moderní zázrak

Nejdříve si vysvětlíme, jak funguje tepelné čerpadlo. Toto zařízení je schopné využívat okolní teplo ze země, vzduchu i vody a přeměňovat jej na využitelný zdroj energie. Díky tomu zvládnete výhodně vytápět svou domácnost nebo ohřívat vodu. Podle zdroje energie rozlišujeme tepelná čerpadla vzduch-voda, tepelná čerpadla voda-voda a tepelná čerpadla země-voda.

Samotná účinnost přirozeně závisí na mnoha kritériích, jejichž identifikace patří do rukou zkušených expertů z oboru. Nejdůležitějším aspektem je takzvaný topný faktor tepelného čerpadla. Čím vyšší hodnoty dosáhnete, tím více energie bude vaše zařízení schopné ze svého okolí vytvořit.

Z toho důvodu si musíte udělat poctivé porovnání tepelných čerpadel na tuzemském trhu, konzultovat svou volbu s odborníky a nechat si poradit. Na základě specifických podmínek vaší domácnosti vám vyberou ideální jednotku i správný způsob její instalace. Na koho se obrátit, abyste dosáhli nejlepších výsledků?

Master Therm

Jestli vás nadchlo tepelné čerpadlo, obraťte se například na známou společnost Master Therm, jež se ve svém odvětví pohybuje už od roku 1994, přičemž za tu dobu stihla prodat více než šest tisíc produktů do několika zemí světa. Proč právě ona?

Dočkáte se mnoha inovativních technologií, ovládání a monitoringu vašeho zařízení i případného servisu. Hlavním benefitem je však poctivá zákaznická péče a poradenství, díky čemuž si dopřejete největší možné úspory i větší nezávislost na klasických dodavatelích energií. Čím dříve začnete šetřit, tím lépe pro vás.

Může vás zajímat

Vlastníte restauraci? Správně zvolený textil vám zařídí spokojenější zákazníky

Hledáte kvalitní a levné textilie pro restaurace, pohostinství a gastro provozy? Poradíme vám, kde nakoupit ubrusy, prostírání a další doplňky do restaurací.