Současné architektonické trendy oživí i katalogové domy

Při stavbě domu myslete na to, aby v něm bylo místo pro všechny členy domácnosti a aby odpovídal moderním trendům.

Koupě hotového projektu domu z katalogu může být pro řadu lidí skvělým řešením, pokud potřebují bydlet relativně rychle a levně. Katalogovým domům však může chybět originalita a dispozice nemusí být vhodné pro každou rodinu. Před koupí projektu tak nehleďte jenom na cenu a zjistěte si, zda bude dané rozvržení a vybavení vyhovovat i vám. Abyste na něco nezapomněli, inspirujte se aktuálními trendy.

 Zábava pro děti nutná!

Místo pro dětské vyžití by nemělo v moderním domě chybět, zdroj: Pixabay.com

Představa, že se dítě zavře do svého pokojíčku a bude si tam pěkně hrát, je mylná. Především malé děti si rády hrají v blízkosti rodičů. Kromě toho i dospěláci mají rádi své ratolesti na očích. A přesto se při stavbě domu na děti často zapomene. Proto, pokud už máte nebo plánujete mít potomky, určitě si promyslete, zda se do vámi vybraného katalogového domu vejde i herní koutek pro ně.

Odpovězte si na otázky, kde budou mít uložené hračky a kde budou dovádět, když bude venku nevlídné počasí? Jinak by to mohlo dopadnout tak, že budete mít rozházené hračky všude po domě. Například ve Spojených státech je trendem pořídit dětem domů malou horolezeckou stěnu. Stačí na to jedna nevyužitá zeď. Skvělým řešením mohou být i žebřiny – seženete i kombinované, barevné žebřiny určené přímo dětem.

 Místo pro domácí mazlíčky nesmí chybět

Lidé v České republice milují psy a jiné domácí mazlíčky. Pokud si ale kupují dům, často zapomenou dořešit, kde se vlastně bude pohybovat jejich čtyřnohý miláček nebo kde umístí terárium či akvárium. Pokud budujete větší dům, můžete v domě vyhradit místo, kde by byla umístěna speciální vana právě pro vašeho psího mazlíčka. Zbavíte se tak problémů souvisejících s koupáním psa v klasické koupelně.

 Investujte do technologií

Pokud vybíráte katalogové domy, určitě se nedívejte jenom na cenu, ale i na to, jak se budou vytápět nebo jaký mají energetický certifikát. Pokud si dobře vyberete, následně to pocítíte na měsíčních výdajích za bydlení. Kromě toho stát stále finančně přispívá lidem z programu Zelená úsporám na opatření a technologie, které snižují energetickou náročnost rodinných domů.

 Připravte se na budoucnost

I když to v dnešní době ještě není tak obvyklé, je možné, že v blízké budoucnosti bude normální mít elektrické auto. Popřemýšlejte nad tím, odkud by se mohlo ve vašem domě nabíjet, pokud nemáte garáž. Informujte se také, zda na nabíjení bude postačovat vaše současná elektrická přípojka. Pokud ne, můžete rovnou požádat o změnu.

 

 

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.