Rychlé recepty

Skořicová klubíčka

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Dalším z vánočních receptů, po kterých se rychle zapráší, jsou skořicová klubíčka. Příprava je sice trošku pracnější, ale výsledek stojí za to. Budete mít na talíři zase úplně jiný tvar cukroví a jistě sklidíte pochvalu za svou nápaditost.

 

 

 

Co budeme potřebovat na 60 kousků:

20 dkg másla, 25 dkg hladké mouky, 10 dkg moučkového cukru, 2 sáčky pudinku s kakaovou příchutí, 2 vanilkové cukry, 1 lžíce skořice, 1 vejce

 

Příprava:

Ze všech přísad vypracujeme těsto, které necháme minimálně hodinu odležet. Lžičkou vykrajujeme kousky, které vložíme do lisu na česnek a protlačujeme dvěma krouživými pohyby klubíčka, které klademe přímo na plech s pečícím papírem. Doba pečení je  8-10 minut při nízké teplotě.

 

Tip: Část klubíček je možno před podáváním posypat moučkovým cukrem a při kladení na tác střídat v řadě „tmavé“ a „světlé“. Vypadá to velmi efektně.

Může vás zajímat

Krůta u společného stolu

Přelom loňského a letošního roku je vyvrcholením mnoha příležitostí a důvodů k přípravě vynikajících rafinovaných pokrmů. Kulinářství je velmi kreativní sféra, ve které můžeme dát volnou ruku své představivosti a fantazii. Členové domácnosti a hosté určitě ocení to, že spojíme kreativitu v kuchyni s chutnými a vysoce kvalitními výrobky, například s krůtou.