Šetřete energii zateplením domu

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Vytopit svůj dům je čím dál více finančně náročné, nehledě na to, že velká část tepla utíká sebemenšími netěsnostmi nebo tenkými zdmi. A tak je nezbytností mít dům co nejvíce energeticky šetrný. Novostavby jsou energetické úspornosti přizpůsobeny. Jinak tomu je u starých domů, kde jsou úniky tepla zásadním problémem.

 

Teplo z bytů uniká mnoha způsoby. Jedním z hlavních úniků je prostřednictvím netěsných oken, nezateplenou střechou, popřípadě nezatepleným mezipodlažím. Jedním z největších faktorů, který má na svědomí ztrátu energie, jsou tenké venkovní stěny. I když máte venkovní stěny silnější, poměrně snadno můžou prochladnout až k vnitřním stěnám bytu, a to je pro nás nežádoucí. A tak se stává, že těžce vydělané peníze utratíme za energie, které jen tak vyletí netěsnými okny nebo tenkými zdmi. Chcete-li ušetřit své finance, dejte si zateplit dům. Pořizovací náklady nejsou sice nejlevnější, za to se vám do několika let vrátí v podobě úspor za energii.

Až 30 % úspory energie

Tento problém se většinou řeší vnějším zateplením celého domu pomocí polystyrénových desek nebo minerální vlny. Polystyren je výborným izolačním materiálem. Většinou se zateplení provádí polystyrénovými deskami o tloušťce 10 cm. Komplexním zateplením domu ušetříte nemalé peníze, které můžete využít daleko lepším způsobem.

Jak se zatepluje dům?

Nejprve se musí stěny očistit od prachu a nečistot. Pak se pomocí lepící malty přilepí polystyrenové desky a ještě se uchytí speciálními kotvami. Na takto obloženou stěnu se opět nanese lepící malta ve vrstvě 2-3 mm, na kterou se umístí perlinka (sklotextilní mřížka). Posledním krokem je nanesení omítky a moderního barevného odstínu. Paleta barev je tak široká, že Vás při výběru téměř nic neomezuje a můžete se oddat libovolným barevným kombinacím.

Více se o možnostech a realizaci zateplení dozvíte na stránkách psgroup.sk.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.