Šetřete energii s LED osvětlením

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

I když se to na první pohled nezdá, můžeme na osvětlení ušetřit nemalé peníze. To platí jak pro domácnosti, tak ještě více pro průmyslové objekty, administrativní budovy a školy, kde se svítí téměř pořád.

 

Na co se při výběru osvětlení zaměřit?

Hlavní roli při výběru osvětlení, hraje účel použití. Zda potřebujeme-li domácí centrální osvětlení, světla do kanceláří nebo průmyslové osvětlení? K jednotlivým druhům užití musíme volit také specifický výběr světel.

Osvětlení pracovních prostorů

Naopak u osvětlení kanceláří, školních tříd, výrobních hal nebo u veřejného osvětlení, je zapotřebí osvětlení pokud možno co největšího pracovního prostoru. Zároveň je kladen vysoký důraz na barvu světla, jeho směr a také intenzitu. Barva osvětlení v pracovním prostředí by měla být co nejblíže přirozenému světlu, protože i taková maličkost jako je barva a odstín světla se může negativně podepsat na pracovním výkonu.

Možná právě v této době uvažujete o novém osvětlení ve vaší dílně nebo výrobní hale. Pomocnou ruku vám při zpracování nových projektů LED osvětlení podá společnost Ecologic, která provádí návrhy a realizaci osvětlovacích soustav jak v domácnostech, tak i v kancelářských a výrobních prostorech.

Současné moderní trendy udávají směr v LED technologiích, které jsou vysoce přizpůsobivé co se odstínů a barvy světla týká. Ale co je hlavní, LED světla jsou velice úsporná. Oproti zastaralému osvětlení s wolframovým vláknem, dokáže LED technologie uspořit i více jak 50 % energie. Potřebujete-li do bytu úsporné LED žárovky, můžete si je přes následující odkaz objednat přes internet.

Financování modernizace osvětlení

Zároveň vám společnost Ecologic pomůže se zajímavým financováním pro společnosti v rámci programu Green Initiative a ecoFinance. Tyto financování je určeno pro společnosti, které splní stanovené požadavky a dosáhnout energetické úspory minimálně 20 % pro průmyslové haly a 30 % pro budovy. S těmito programy můžete dosáhnout až 100% profinancování vašeho projektu se splácením z vámi dosáhnutých úspor na elektrické energii a možnost získání až 14% grantu z celkové investice. Zjistěte jak financovat váš projekt na stránkách Ecologic.sk.

Může vás zajímat

Malířskou pistoli dokáže využít i laik

Malování bytu nepatří zrovna mezi kratochvíle, kterým bychom se chtěli během svého volna věnovat. Na …