Sestavte si nadčasovou kuchyň za pár korun

Zdroj: Nabyteksprint.cz
Zdroj: Nabyteksprint.cz

Uvažujete o rekonstrukci kuchyně, ale při představě, co všechno byste museli absolvovat, raději zvolíte variantu, že ta stará kuchyňská linka vám ještě stačí? Jak se říká: „Nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko“. Ukážeme vám dnes, že pořízení nové kuchyně není zas tak obtížné a že existují finty, které vám usnadní výběr.

Ano, rozhodnete-li se pro kuchyň na míru, pak je jasné, že budete potřebovat čas a peníze. K navrhnutí klasické kuchyně si budete muset sednout a popřemýšlet, kde jakou skříňku si představujete, zda budete volit i kuchyňský ostrůvek nebo zda si přejete linku do „L“. Stejně tak budete muset projít pár kuchyňských studií a porozhlédnout se po nabídce dezénů, barev a úchytek. To vše zatím stojí pouze čas, ale až si svou vysněnou kuchyň do detailu navrhnete a dáte zadat truhláři, zjistíte, že její cena se může pohybovat i kolem 100 000 Kč. A to ještě nemluvíme o nových spotřebičích. Jak tedy na kuchyni ušetřit?

Nebojte se sektorových kuchyní

Zdroj: Nabyteksprint.cz
Zdroj: Nabyteksprint.cz

První finta, která vám ušetří desetitisíce, jsou sektorové kuchyně. Pokud tedy nemáte hodně atypickou kuchyň nebo přehnané požadavky. Každý chce něco originálního a něco extra, ovšem právě sektorové kuchyně mohou být výjimečné svým složením. Je jen na vás, jak si skříňky poskládáte, zda budete chtít pouze spodní nebo jestli si přejete dvě velké špajzky. Na trhu najdete dostatečné množství kuchyňských skříněk různých velikostí, a tak si díky nim můžete sami sestavit kuchyň na míru, a to ať chcete malou, velkou, do „L“, do „U“, protože meze vaší fantazie se nekladou.

 

Zdroj: Nabyteksprint.cz
Zdroj: Nabyteksprint.cz

Vsaďte na přírodní barvy

Druhou fintu představují nadčasové barvy. Pořizujete-li si kuchyň, pak máte zajisté představu, že v ní budete vařit pěknou řádku let. Dejte tedy červenou přírodním barvám, které jsou nadčasové, a tak se vám budou líbit třeba i za deset, dvacet let. Toužíte-li po originalitě, rozhodně hned zapomeňte na křiklavé barvy, které se rychle okoukají. Vhodné kombinace barev jsou například hrušeň a ořech, dub sonoma a láva, modřín a hrušeň nebo pouze dub palermo či ořech zlatý. A věřte, že i kvalitní české kuchyně mohou vypadat neotřele.

Nezapomínejte na praktičnost

Zdroj: Nabyteksprint.cz
Zdroj: Nabyteksprint.cz

Třetí rada nad zlato je praktičnost. Mnozí jistě vědí, že nejdůležitější je právě funkčnost kuchyně, ovšem jakmile přijde na lámání chleba, nechají se strhnout módní lavinou. Frčí-li zrovna bílé lesklé kuchyně s černou linkou, pak zvolí tuto kombinaci. Jenže stačí týden urputného vaření a krása je tvrdě zaplacena neustálým utíráním mastných fleků a prachu na černém povrchu. Toho se nikdy nezbavíte.

Ano, mít hezkou kuchyň chceme všichni, ale nezapomínejme, že se nejedná o zimní bundu, kterou lze příští rok nahradit novou. Důležité je vybírat s rozumem, nebát se sektorových kuchyní a nezapomenout na praktičnost. O tom, že přírodní barvy mohou kuchyni dodat opravdový šmrnc, se můžete přesvědčit například v internetovém obchodě www.nabyteksprint.cz, kde najdete kvalitní české kuchyně.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.