Rychlé recepty
Domů / Dům a bydlení / Sekundární vytápění krbovými kamny

Sekundární vytápění krbovými kamny

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Toužíte po příjemně strávených večerech u plápolajícího ohně? Přihlédneme-li k stále se zdražujícím cenám energií, nemusí být pořízení krbu pouze z říše snů.

Vytápět dům můžeme plynem, elektrickou energií, kotlem na tuhá paliva nebo například tepelným čerpadlem. Každý druh topení má svá pozitiva i negativa. Bohužel také buď jejich pořízení, nebo následný provoz je stále finančně náročnější.

Přijatelnou alternativou je doplnění primárního zdroje tepla. Například krbem nebo krbovými kamny, které naleznete na pece-krby.sk. Tato kombinace poskytuje několik výhod. Přes den, když jste v práci, vytápíte dům za pomoci automatické regulace výše zmíněnými druhy vytápění. Ve vaší nepřítomnosti nemusíte místnosti tolik vytápět, tudíž postačí lehké temperování.

Večer, po návratu z práce, když budete potřebovat zvýšit pokojovou teplotu, zapálíte pár polínek v krbu a po chvíli si můžete vychutnávat příjemné teplo praskání v krbu. Tímto stylem přitápění ušetříte zvláště, když máte primární vytápění na plyn nebo elektřinu.

Krbová kamna

Krbová kamna představují vhodnou alternativu sekundárního vytápění. Vyrábí se v mnoha výkonnostních provedeních a jsou určena pro topení dřevem nebo dřevěnými paletami.

Podívejte se na krbová kamna od firmy Invicta France, která se vyznačují krásným designem a mnoha barevnými provedeními, které zkrášlí každou domácnost. Většina krbových kamen Invicta France disponují dvojím spalováním, systémem čistého skla a dalšími inovativními prvky.

Krbové mřížky

Krbové mřížky jsou neodmyslitelně spjaty s každým krbem. Je to prvek, který se nedá schovat a proto je dost viditelný. Kvalitní krbové mřížky jsou v podstatě krytem ventilačního otvoru. A aby otvor nebyl nevkusný, lze si vybrat z pestré nabídky nejrůznějších krbových mřížek. Vhodné jsou mřížky se žaluziemi nebo s hustším výpletem, který zabraňuje pohled přímo do ventilačního otvoru.

Může vás zajímat

Chcete mít terasu nebo balkon bez ptačího trusu? Zkuste hroty proti ptactvu

Obtěžují vás ptáci na okenních parapetech, střeše a fasádě domu? Znečišťují ptáci svým trusem parapety či chodník okolo domu? Jak ptáky z domu odehnat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..