Sekundární vytápění krbovými kamny

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Toužíte po příjemně strávených večerech u plápolajícího ohně? Přihlédneme-li k stále se zdražujícím cenám energií, nemusí být pořízení krbu pouze z říše snů.

Vytápět dům můžeme plynem, elektrickou energií, kotlem na tuhá paliva nebo například tepelným čerpadlem. Každý druh topení má svá pozitiva i negativa. Bohužel také buď jejich pořízení, nebo následný provoz je stále finančně náročnější.

Přijatelnou alternativou je doplnění primárního zdroje tepla. Například krbem nebo krbovými kamny, které naleznete na pece-krby.sk. Tato kombinace poskytuje několik výhod. Přes den, když jste v práci, vytápíte dům za pomoci automatické regulace výše zmíněnými druhy vytápění. Ve vaší nepřítomnosti nemusíte místnosti tolik vytápět, tudíž postačí lehké temperování.

Večer, po návratu z práce, když budete potřebovat zvýšit pokojovou teplotu, zapálíte pár polínek v krbu a po chvíli si můžete vychutnávat příjemné teplo praskání v krbu. Tímto stylem přitápění ušetříte zvláště, když máte primární vytápění na plyn nebo elektřinu.

Krbová kamna

Krbová kamna představují vhodnou alternativu sekundárního vytápění. Vyrábí se v mnoha výkonnostních provedeních a jsou určena pro topení dřevem nebo dřevěnými paletami.

Podívejte se na krbová kamna od firmy Invicta France, která se vyznačují krásným designem a mnoha barevnými provedeními, které zkrášlí každou domácnost. Většina krbových kamen Invicta France disponují dvojím spalováním, systémem čistého skla a dalšími inovativními prvky.

Krbové mřížky

Krbové mřížky jsou neodmyslitelně spjaty s každým krbem. Je to prvek, který se nedá schovat a proto je dost viditelný. Kvalitní krbové mřížky jsou v podstatě krytem ventilačního otvoru. A aby otvor nebyl nevkusný, lze si vybrat z pestré nabídky nejrůznějších krbových mřížek. Vhodné jsou mřížky se žaluziemi nebo s hustším výpletem, který zabraňuje pohled přímo do ventilačního otvoru.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?