Sedací vak – Jak vybrat ten nejlepší?

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Neuvěřitelně pohodlná varianta klasického křesla si získává stále větší oblíbenost. Jak si vybrat z široké nabídky vaků ten nejlepší?

Stejně tak jako do moderní koupelny patří závěsná koupelnová skřínka, měl by obývací pokoj poskytovat pohodlí v podobě sedacího vaku. Tento interiérový doplněk a nábytek v jednom je k dostání snad v každém specializovaném obchodě. Nabídka je rozmanitá, a tak nemusí být snadné vybrat takový, který bude splňovat všechny vaše požadavky. Poradíme, čemu věnovat pozornost!

Materiál sedacího vaku

Koupelnový nábytek, nábytek do ložnice i jakékoliv jiné vybavení je vyráběno z různých materiálů. Jinak tomu není ani u sedacích vaků! Vybrat si můžete materiál bavlněný, kožený nebo nylonový. Každé má své výhody, ale také nevýhody. Tak například nylon je ideálním pro použití venku, třeba na venkovní terase. Umělá kůže je zase nejpříjemnější na dotek i sezení. Navíc umožňuje skutečně snadnou údržbu, stačí přetřít vlhkým hadříkem a je to! Pravá kůže poskytuje stejné výhody, je ovšem dražší.

Máte mazlíčka? Pak věřte, že právě pejsek nebo kočička budou na vaku ‘’pečení, vaření’’, proto volte odolnější materiály, které drápky nepoškodí. Bavlněné vaky jsou příjemné na dotek i sezení, ale nejsou příliš odolné a dají se použít pouze pro interiér. Výhodou je široká nabídka vzorů a barevných provedení.

Pozor na velikost vaku!

Nákup online vás vyjde levněji, je třeba však myslet na to, že fotografie produktu může zkreslovat, co se velikosti i barvy týká. Před nákupem si ověřte rozměry vaku, abyste předešli zklamání. Vaky se prodávají ve všech možných rozměrech, od malých taburetů, až po velké dvojmístné sedací vaky.

Barevné zpracování sedacího vybavení laďte vždy s barvami daného prostředí. Pro exteriéry volte spíše tmavší barvy, i kvůli lepšímu maskování ušpinění. Pro interiér jsou nejvíce volené barvy, jako je limetka, meruňková, červená, černá nebo tmavé odstíny hnědé.

Máte už vybraný sedací vak nebo stále ještě hledáte ten pravý?

 

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.