Se zapáchajícím septikem si poradí přírodní enzymy

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

S každodenním používáním čistících a antibakteriálních přípravků dochází k zpomalení rozkladů biologického odpadu v žumpách a septicích. Jedním z prvotních příznaků je nepříjemný zápach linoucí se z odpadních jímek. Opětovný proces přirozeného rozkladu nastartujete přírodními bakteriemi a enzymy.

 

 

Bakterie pomáhající rozkládat odpad v žumpách a septicích

Správně fungující septik by přes poklop neměl výrazně zapáchat. Pokud váš septik nepříjemně páchne, dochází v něm ke špatnému rozkladu fekálií. Proto je vhodné jednou za čas myslet na biologickou podporu čištění.

K rozkládání odpadů pomáhá produkt SET pro žumpy a septiky, který obsahuje přírodní bakterie a enzymy. Ty rozkládají organický opad a čistí odpadní cesty počínaje sifonem, potrubím až po samotný septik či žumpu.

Mikrobiologické kultury se živí organickými látkami, tudíž výborně rozkládají fekálie a veškerý organický odpad. Jejich vedlejším účinkem je výrazné snížení zápachu.

Na fotkách můžete vidět septik před (vlevo) a po použití (vpravo) mikrobiologických kultur.

 Spetik před (vlevo) a po (vpravo) aplikaci mikrobiologických kultur.

Septik před (vlevo) a po (vpravo) aplikaci mikrobiologických kultur.

 

 

Údržba domovních čistíren odpadních vod

Pokud máte domácí čistírnu nebo odpadní jímku s napojením na obecní kanalizaci, pak i o tu je důležité pečovat. Častým problémem odpadních jímek, bývá usazování tuků po okrajích jímky a usazování hrubých nečistot v podobě zbytků toaletního papírů.

Základní údržby provedete odčerpáním jímky a smytí usazených tuků a nečistot z jejich vnitřních stěn. Tím však nedojde k rozmělnění tuhých nečistot. Abyste zajistili správný chod odpadní jímky, doporučuje se používat set pro domovní čistírny, který je určen jak pro jednotlivé odpadní jímky napojené na veřejnou kanalizaci, tak i pro obecní čistírny odpadních vod a jejich kalové nádrže.

Tekutá dvousložková enzymatická složka urychluje rozklad tuků, brání nežádoucí pěnivosti obsahu jímky a účinně snižuje zápach.

 

Pozor na antibakteriální čistící přípravky

Po aplikaci přírodních enzymů je nezbytné v domácnosti nepoužívat antibakteriální přípravky, které se používají například na úklid kuchyně a toalety. Tyto přípravky by bakterie v septiku spolehlivě zahubily. K čištění můžete používat například bezchlorový WC čistič nebo BIO Enzy přípravek na mytí nádobí.

Biokultury pomáhají čistit také zahradní jezírka

Přípravky na bázi organických biokultur lze také používat při údržbě zahradních a koupacích jezírek. Tyto přírodní biokultury urychlují rozklad organických nečistot a redukují objem usazenin na dně jezírka, díky čemuž pomáhají prosvětlovat vodu a udržovat jezírko v biologické rovnováze. Enzymy určené pro zahradní jezírka jsou vhodné také pro náročné likvidace sinic.

Speciální BIO přípravky neškodí rybám, ani rostlinám a nepoškozují životní prostředí. S použitím přípravků pro biologické čištění koupacích jezírek se můžete bez problémů koupat. Po několika dnech sami poznáte, že jezírko je čistější a nezanáší se nadměrnými usazeninami.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?