Rekonstrukce koupelny

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

V rámci rekonstrukce bytu je vždy největší práce s přestavbou kuchyně a koupelny. A to jak z pohledu finančního, tak i z hlediska stavební náročnosti. Jenže jednou za čas je rekonstrukce nutná a nevyhnutelná. A vůbec, kdo by chtěl mít starou koupelnu, když si můžeme dopřát novou a moderní.

Než začneme cokoliv bourat a následně nakupovat nové zařízení je nejdříve zapotřebí mít jasno, jak si naši novou koupelnu představujeme. Zda má mít sprchový kout nebo vanu, zda budeme potřebovat přestavět rozvody vody kvůli umístění umyvadla na jiné místo nebo ho necháme na místě původním? Otázek k zodpovězení je mnoho, ale nemějte z rekonstrukce obavy. Postupně se podíváme na jedny ze základních faktorů koupelny.

Vana nebo sprchový kout?

Dominantním prvkem každé koupelny je vana, případně sprchový kout. Vanu do koupelny vybíráme s ohledem na prostorové dispozice koupelny. Na trhu existuje široká nabídka, ať už klasických van, nebo van volně stojících v prostoru. Tyto volně stojící vany se ideálně hodí do koupelen s velkým prostorem. Oblíbenými jsou také rohové vany, které ale také vyžadují trochu více místa.

Máme-li v koupelně o místo nouzi, pak jednoznačným řešením bude klasická podélná akrylová vana. Ale ani tady nenarazíme na nic všedního a nudného. Současní výrobci se předhánějí, kdo z nich nabídne lepší design, a proto není nouze o krásné a estetické kousky.

Obklady dělají koupelnu koupelnou

Když vstoupíte do koupelny, jistě vás na první pohled zaujmou obklady. Ty bývají jednou z největších položek rozpočtu při rekonstrukci koupelny. Jejich výběr ale pořádně zvažme a nedejme příliš na současné módní trendy, které stejně jako rychle přijdou, pak většinou stejně rychle také odezní. A my budeme mít například sytě oranžovou nebo zelenou koupelnu, která se nám za pár let nebude líbit.

Obklady v koupelně by měly především vzbuzovat čistotu a eleganci. Zároveň by se měly dobře čistit. Výběr je však na vás. Je libo čisté, se vzorem nebo mozaiku? Na přehled krásných obkladů se podívejte na stránce rasub.sk.

 Vodovodní baterie

Kombinace obkladů, vana a koupelnové skříňky dělají každou koupelnu jedinečnou. Celkovou harmonii podtrhnout vhodně zvolené vodovodní baterie. Pořízení kvalitní umyvadlové či sprchové baterie není také nejlevnější záležitostí. Uděláte však dobře, když si zjistíte více informací a baterii si vyberete v kvalitním obchodě zaměřeným na koupelnové vybavení. Levné baterie například z hypermarketů jsou nekvalitní, netěsní a často také praskají.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.