Recyklujte kovový odpad. Pomáhejte naší přírodě

Zdroj: pixabay.com

Recyklace odpadu je pro mnoho českých rodin samozřejmostí. Každý z nás má v dostupné vzdálenosti k dispozici barevné kontejnery na třídění plastu, papíru, kartonu a skla. Recyklací šetříme zdroje, a tím pomáháme chránit přírodu. Věděli jste ale, že recyklovat můžete i kov?

I kov patří mezi suroviny, které můžeme použít vícekrát. Recyklaci kovů umožňuje výkup kovového odpadu. V přírodě je kovový odpad rozkládán dlouhá léta. Jeho zpracováním pomůžete ušetřit náklady za energie, a navíc přispějete k ochraně přírody! Proč nechávat kovový odpad povalovat v přírodě a ničit tak životní prostředí, když za něj můžete dostat zaplaceno?

Co vám ve sběrnách nevezmou?

Výkup kovů má u nás dlouholetou tradici. Sběrny zpravidla vykupují kovové konstrukce, kovové rámy kočárků a jízdních kol, vraky zemědělských strojů, okapy, plechy atd.

Ne vše, co vypadá, že je kov, je však skutečně kov. Pokud do sběrny přijdete s víčky od zavařenin, obaly od čokolád nebo víčky od jogurtů, pravděpodobně se s úspěchem nesetkáte.

Platba už jen v hotovosti

Od 1. 3. 2015 došlo, co se týče výkupu kovového odpadu, k velkým změnám. Výkup kovů již není možný provádět za platby v hotovosti. Tímto předpisem vláda reagovala na časté krádeže kovu a kovového odpadu. Sběrnám, které toto pravidlo poruší, hrozí pokuta až do výše 1 milionu Kč.

TSR Czech Republic, s. r. o.

Nevíte, kam zajít se svým kovovým odpadem? Výkupem kovového šrotu a kovového odpadu po celé ČR se zabývá společnost TSR Czech Republic, s.r.o. Výkup probíhá na mnoha pobočkách ve všech regionech ČR, kde také dochází k jejich zpracování. Zpracovaný materiál je dále distribuován do hutí a sléváren.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?