Pytlované uhlí se lépe skladuje a nedělá nepořádek

Balené uhlí pro automatické kotle, zdroj: www.uhli-pytlovane.cz
Balené uhlí pro automatické kotle, zdroj: www.uhli-pytlovane.cz

Vytápění domů a chalup plynem bývá mnohdy finančně neúnosné. A proto mnoho majitelů přechází k vytápění prostřednictvím kotlů na tuhá paliva, které disponují velkou výhřevností a oproti plynu menšími náklady na topení.

Nejvyužívanějšími palivy k vytápění jsou dřevo, uhlí a dřevěné pelety. Oproti plynu ale není vytápění tuhými palivy bez práce. Začíná to letní přípravou na další topnou sezónu. Příprava zahrnuje především výběr nejvhodnějšího dodavatele a samotné zpracování paliva, kterým je složení několika metráků uhlí nebo dřeva do sklepa. V případě dřeva je skládání většinou doprovázeno štípáním a řezáním na menší kusy.

Častým problémem pak je nepoctivost obchodníků, kteří u dodávky sypaného uhlí nebo štípaného dřevo často kupujícího šidí na objemu či váze dodaného paliva, které v domácích podmínkách nelze nijak přesně zvážit a změřit.

Proč si ale celou přípravu neulehčit?

Výhodné pytlované uhlí

Naštěstí klasické skládání sypaného uhlí začíná být minulostí. Na chatách i v rodinných domech oceníte výhody baleného uhlí.

Pytlované uhlí je dodáváno v praktických pytlích po 25 kg. Díky přesnému naplnění a možnosti si pytel kdykoliv zvážit je naprosto vyloučeno veškeré šizení. Máte tak záruku, že dostanete přesně to, co si zaplatíte.

S praktickým balením lze velmi dobře manipulovat. Pytle snadno naložíte na vozík nebo rudl a pohodlně je dopravíte do sklepa. Navíc budete mít sklep i kotelnu vždy čistou. Z uzavřených pytlů se nesype nežádoucího uhelný prach. Skladování je proto velmi čistou záležitostí. Díky balení v pytlích je po celou dobu transportu i skladování zachována výborná kvalita uhlí.

Při vytápění pak stačí jen pytel otevřít a postupně přikládat nebo nasypat do sběrače automatického kotle. Topení s tuhými palivy tak nikdy nebylo jednodušší.

 Dovoz po celé ČR zdarma

Pečlivě vytříděné černé a hnědé uhlí, včetně koksu, uhlí pro kováře a paliva pro automatické kotle je dodáváno po čtyřiceti 25 kg pytlích na jedné paletě. Velmi příjemnou skutečností je dovoz po celé České republice zdarma.

Již dávno předčilo v oblíbenosti balené uhlí před sypaným u našich západních sousedů v Německu. Více než polovina domácností s kotli na tuhá paliva preferuje právě praktické balené uhlí. Již se nemusíte namáhat s přípravou na zimu, vyzkoušejte pytlované uhlí a sami zjistíte, že topení bude radost.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?