Proč bydlet v centrech měst? Vyzkoušeli jsme za vás

Bydlení Na Vackově, zdroj: www.byty.navackove.cz

Bydlení je třeba vybírat nejenom podle dispozic nebo velikosti. Je nutné vybrat ho také podle lokality. Někdo volí spíše menší obce, zatímco jiný centra měst. Ta se stávají poměrně velkým trendem, jelikož přinášejí četné výhody. Jaké to jsou?

 

Dobrá občanská vybavenost

První důvod je zcela jasný. Kdo bydlí v centru, ten má vše potřebné na dosah. A to jak pěšky, tak i s využitím pár zastávek MHD. Příkladem jsou byty Praha 3, které mají právě občanskou vybavenost zmíněnou jako jedno z hlavních pozitiv. Dostupná je od konkrétního bydliště celá řada míst, které mohou být spojeny:

  • S nákupy
  • S řešením občanských situací
  • S kulturou, zábavou a sportem
Rezidenční byty Na Vackově, zdroj: www.byty.navackove.cz

Perfektní dopravní obslužnost

Mnozí namítají, že v centrech může být problém s parkováním. To se týká hlavně úplného středu města. Širší centrum však tímto problémem netrpí. I díky zónám, které může majitel bytu s parkovací kartou využívat. Perfektní dopravní obslužnost je však spojena také s dostupností zastávek MHD. Nelze zapomínat také na fakt, že z této pražské části se lze pohodlně pěšky dostat i na nádraží, nebo do samotného centra města. Je to skutečně kousek.

Kvalita bydlení

Výběr nemovitostí k bydlení je poměrně zajímavý. Můžeme říci, že je lze rozdělit do tří kategorií. První jsou původní byty v činžovních domech, které jsou klasikou. Zajímavější jsou však rekonstruované nemovitosti, popřípadě developerské projekty, které vznikají. Příkladem je lákavé bydlení Na Vackově. Ty dokážou uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších zájemců o kvalitní bydlení. Jde o jeden z velmi zajímavých počinů.

Rezidenční byty Na Vackově, zdroj: www.byty.navackove.cz

Určitá prestiž

I na tu se může hrát. Bydlet v širším centru Prahy, nebo jiného velkého města je určitě bráno jako určitý druh prestiže. Ani na t nelze zapomínat. Rozhodně zní líp, když řeknete, že bydlíte v Praze, než když se někomu zmíníte, že bydlíte na okraji neznámé obce. Pro toho, kdo chce žít moderně, je velké město doslova nezbytnost.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.