Připravte se na výměnu kotle. Investujte do moderní technologie

Pokud stále používáte dvacet let starý plynový kotel k vytápění celého rodinného domu, je na čase poohlédnout se po moderním, navíc i úspornějším modelu. Současný trh je poměrně rozmanitý a vybrat si můžete z pestré škály možností, přičemž velké oblíbenosti se jednoznačně těší plynové kondenzační kotle. V následujících řádcích vám o nich prozradíme více informací, stejně tak se dozvíte, kde koupit třeba i náhradní díly.

Foto: Pixabay

Pro vytápění plynem představuje kondenzační technologie efektivní řešení. Vyznačuje se totiž hned několika přednostmi. V první řadě zajišťuje komfort při vytápění a přípravě teplé vody, navíc je technologie šetrná k životnímu prostředí, za což vám poděkuje naše planeta. Pro kondenzační kotle Protherm náhradní díly seženete velice snadno a rychle. Vyplatí se investovat do známé značky, protože dostupnost elektroniky, spínačů, hadic i termočlánků je lepší. Protherm v této oblasti vyniká.

Kotle jsou účinné a snadno se instalují

S kondenzačním kotlem rozhodně neprohloupíte, protože je schopen redukovat spotřebu energie, s čímž je spojena i eliminace nákladů. V okamžiku, kdy vyměníte už dosluhující plynový kotel a zároveň provedete pár nezbytných úprav na rodinném domě, můžete snížit náklady na provoz až o 30 %.

Co se týče instalace jako takové, je poměrně jednoduchá. O montáž se vám většinou postará samotný dodavatel, respektive obchodní zástupce dané společnosti. Odborná instalace je žádoucí, protože máte jistotu, že jste neudělali žádnou chybu.

Kotle jsou flexibilní

V neposlední řadě vás potěší flexibilita kondenzačního kotle, neboť ho můžete kombinovat s technologiemi, které využívají obnovitelné zdroje energie, čímž máme na mysli například solární systémy.

Stejně tak myslete i na své radiátory. Jestliže máte produkty od značky Korado, dokupte k nim součástky, které vám chybí, a to například držák horního krytu, krytka armatury a podobně.

Jestliže hledáte někoho, kdo vám nabídne služby v oblasti vody, topení a plynu, obraťte se na jednu významnou společnost. MARO.cz – specialista na vodo topo se stane vaší pravou rukou.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?