Pojištění majetku jednoznačně ano, ale na jakou částku?

Online pojištění Ergo, zdroj: Ergo.cz

Pokud vlastníte nemovitost, měli byste přijmout fakt, že jste zodpovědní za její technický stav. Ale opravdu máte dostatečnou finanční rezervu, ze které byste mohli čerpat vždy, když to bude zapotřebí? Dokonce i v případě, že dojde k rozsáhlým škodám v důsledku okolních vlivů? K těmto účelům slouží pojištění majetku. Podle statistik se většina Čechů chová zodpovědně, ale spousta pojištěnců neví, jak správně nastavit parametry. V případě špatně nastaveného pojištění nedostanete částku odpovídající škodám.

Jak postupovat?

Má-li být pojištění majetku efektivní, musí být sjednáno s ohledem na jeho hodnotu. Výpočet přesné částky by přitom neměl být problematický – pojišťovny mají na webových stránkách aplikace pro kalkulace majetkového pojištění. Stačí zadat základní informace a kalkulátor zobrazí doporučenou částku.

Kalkulace majetkového pojištění, zdroj: Ergo.cz

Přehledný kalkulátor najdete například na webu pojišťovny Ergo. Cenu produktu s příhodným názvem Bezpečný domov se dozvíte poté, co do kolonky uvedete obytnou plochu a zvolíte typ pojištění. A právě v tom je výpočet pojistné částky jedinečný – je stanovena paušálně pouze na základě obytné plochy.

Předmětem pojištění Bezpečný domov může být rodinný dům či rekreační stavba s nejvýše dvěma byty, byt v osobním vlastnictví nebo trvale obydlená domácnost. Pojistit lze také nemovitosti využívané k podnikání, ovšem pouze za předpokladu, že plocha vymezená k bydlení tvoří alespoň 2/3 z celkové plochy.

Online pojištění Ergo, zdroj: Ergo.cz

Sjednání pojištění online je snadné

Nechcete-li ztrácet čas vyřizováním pojištění na pobočce nebo při osobním setkání s agentem, pojistěte svůj majetek z pohodlí domova. Také Ergo umožňuje rychlé sjednání pojištění online a v případě platby kartou začne platit okamžitě.

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si odpovědi na nejčastější dotazy k pojištění majetku!

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?