Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

V posledních desetiletích se na tuzemském trhu začalo objevovat velké množství nejrůznějších typů podlahových krytin. Každá z těchto variant má svá vlastní specifika, stejně jako silné i slabé stránky. Zároveň se setkáváme s odlišnými cenami, kvalitou, životností a dalšími podstatnými kritérii. Jak si vybrat nejlepší řešení?

Dřevěná podlaha, foto: Pixabay

Univerzální řešení neexistuje

Nejdříve je nutné si uvědomit, že jednotlivé místnosti v našich domácnostech kladou na své vybavení rozdílné nároky. Koupelna testuje své okolí velkou vlhkostí, předsíň zase musí vydržet mechanické namáhání, zatímco dětský pokoj vyžaduje teplo a pohodlí. V žádném případě tudíž nepodceňte výběr vhodného podkladu.

Ověřenou klasikou je například dřevěná podlaha z masivu, jež s sebou přináší mnoho benefitů. Prvním z nich je velká mechanická odolnost, přičemž za zmínku stojí i dlouhá životnost v řádu desítek let. Dřevěné podlahy zároveň skvěle izolují hluk, udržují teplo a vypadají velmi elegantně.

Ne každý ocení klasický masiv, a tak vznikla modernější plovoucí podlaha. Ani v případě instalace plovoucí podlahy se nemusíte ničeho obávat, jelikož si dopřejete poctivou ochranu. To vše přirozeně platí jen v situaci, kdy celý projekt zajistí zkušené ruce řemeslníků.

Inspirace není nikdy dost

Mezi dvě populární řady produktů patří bezesporu dřevěné podlahy Esco a kolekce The Family. Ty vám nabídnou bezkonkurenční poměr ceny a kvality, stejně jako spoustu vzorů na výběr.

Ostatně podívejte se sami a získejte tolik potřebnou inspiraci. Ať už na webu, v jednom ze tří velkých showroomů či přímo v kamenné prodejně společnosti Supellex – specialisty na podlahové krytiny, jež se na českém trhu pohybuje už od roku 2004. 

Může vás zajímat

Vlastníte restauraci? Správně zvolený textil vám zařídí spokojenější zákazníky

Hledáte kvalitní a levné textilie pro restaurace, pohostinství a gastro provozy? Poradíme vám, kde nakoupit ubrusy, prostírání a další doplňky do restaurací.